• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
9 Mart 2013 Cumartesi

Eski hakemlerimizin hepsi mi İngiliz?

Mesela daha önce Hamza Hamzaoğlu'nu Alex Ferguson'un 1000'de 1'i tepki verince cezalandırırken, Nani'nin kırmızı kartı sonrası İskoç argosundaki küfürlerin % 80'inini dile getiren efsane hocaya "Lütfen susar mısınız? Sizi atmak zorunda kalmak istemiyorum" bile diyemedi. Belki de Ferguson'un ağır Glasgow aksanını çoğu zaman 22 yıldır beraber çalıştığı Ryan Giggs bile anlamıyormuş, ondan olabilir! Yersen United tabii ki!

Birkaç tanesini tenzih ediyorum ama eski Türk hakemleri arasında ne kadar çok Manchester United'lı varmış meğerse! Ne de olsa 8 yıl boyunca Manchester United kaptanı olan Roy Keane'in bile "Hakemin Nani'yi oyundan atma kararı doğru" yorumuna sırf daha fazla "hormonlu rating" yapmak uğruna itiraz eden edene! Hatta Cüneyt Çakır'a daha fazla bel altı vurmak için "Bak Ferguson, maçtan sonra basın toplantısına bile çıkmayıp Cüneyt'i protesto etti" diyenleri de cabası.

Peki, Şampiyonlar Ligi'nde Old Trafford'da oynanan Galatasaray maçında tarihin en kötü yönetimlerinden birini gösteren Alman Starke'yi neden bu kadar konuşmadılar mesela? Eğer o gün Fatih Terim, Ferguson gibi yapıp hakemi protesto etmek adına basın toplantısına çıkmasaydı, bir zamanlar "Şehir Kabadayısı" diye akılları sıra aşağıladıkları Türk teknik adama neler derlerdi?

YALAN MAKİNESİ!...

İşin aslı hiç merak etmiyorum! Çünkü mesleki komplekslerini yorum kılığında Cüneyt'in üstüne kusanlar "Bak işte İngiliz medyası da ne kadar tepkili, demek ki Cüneyt çok kötü hakem!" demeye getirirken The Sun'ı kaynak gösteriyorlar ya, kendilerine "acı acı gülmekten" katılıyorum o zaman! Kaynak gösterilen The Sun'a gazete demek hiç içimden gelmiyor, kimse kusura bakmasın. Bizzat kısa süre önce İngiliz hükümetinin resmen mecliste kabul ettiği üzere güvenlik güçlerinin görev ihmalinden 96 futbolseverin hayatını yitirdiği Hillsborough Felaketi'nin ertesi günü The Sun, tarihin en utanmaz, aşağılık yalanını manşete taşıyan kâğıt israfı paçavradan başka bir şey değil. Ölen 96 insanın dramı yerine "Cesetlerin cebinden para çaldılar" utanmaz yalanını yazan bu paçavra, yıllardır Ada'da aklı başında insanlar tarafından boykot ediliyor. Hatta The Sun'ın sahibi Robert Murdoch, Manchester United'ı almak istediğinde taraftarları direkt Murdoch kuklalarını Old Trafford çevresinde yakmışlardı.

Ama yok maksat Cüneyt'e vurmak olsun, kaynak ne idüğü belirsiz yalan makinesi olsun!

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor