• $12,4548
  • €14,0481
  • 712.407
  • 1776.41
20 Nisan 2014 Pazar

E-Mancini

Galatasaray yönetimi, E-Bilet-Passolig’i pas geçip bedeli neyse ödeyerek çok doğru bir hamle yaptı. Çünkü kalan maçların hepsinde bunları pas geçtiği için ödeyeceği para, Şampiyonlar Ligi’nden gelebilecek muhtemel paranın yanında devede kulak hatta tırnak! Dün gece 44 bin 750 hanım ve çocuk seyirci tribündeki yerini aldı. Hakan Balta oyundan atıldıktan sonra Kasımpaşa sayısız pozisyon bulmasına rağmen Galatasaray ilk yarıyı sadece 1 farklı yenik kapadıysa bu 44 bin 750 futbolseverin yarattığı atmosfer de önemliydi. Stat boş olsa Bursa yorgunu oyuncuların çoğu ruhsal kondisyon açısından çok önce pes edebilirdi.

İlk yarının sadece 1-0 bitmesinde Balta atılınca stopere kaydırılan Melo’nun kademe organizatörlüğü de Galatasaray’ı ilk 45’te göreceli olarak ayakta tuttu. Muslera ise hem kalecilik hem de adeta eski tarz sarkık liberoluk yaptı. Kasımpaşa’da Babel driplinglerde çok iyiydi ama son vuruş ve final paslarında çok kötü tercihler yaptı, yeteneklerine rağmen kendisini Premier Lig ve Hollanda Milli Takımı’ndan uzaklaştıran kronik bencilliğini tekrarladı. Adem de ona uydu. İlk 45’te Kasımpaşa 13 şutu hovardaca harcarken 4 isabetli şut attı.

Devre arasında, futbolculuğunda gol sanatı tarihinin önemli ustalarından olan Şota, oyuncularını bu hatalardan vazgeçirince, Kasımpaşa, tarihinin en iyi sonuçlarından bir tanesine imza attı. Bu sonuçta “tersine aslan payı” ise şüphesiz Mancini’nin: Sabri uzun yıllar sonra en iyi performansını Bursa’da orta sahada gösterdikten sonra neden sol beke çekildi? Sneijder, Bursa’da orijinal mevkisi olan santrfor arkası ofansif merkez orta sahada adeta resital verirken dün gece neden yine sol kanada hapsedildi? Berk gayet yetenekli ama ilk 18’de toplam 2 santrfor varken 2’sini birden ilk 11’de başlatıp maç içinde ofansif hamle şansını azaltmanın açıklaması nedir? Tercihler bir yana, sezon planlamasındaki diğer yana: “3 öğün savunma çalışmamız lazım” deyip bu kadar kötü takım savunması performansı sergilemek büyük çelişki.

Cüneyt Çakır Avrupa’da ne kadar iyi maç yönetiyorsa Türkiye’de o kadar kötü yönetiyor diyorlar. İyi de Türkiye takımları benim bildiğim Avrupa’daki kupalara katılmıyor mu? Bu çifte standardın açıklaması yok! E-bilet, e-federasyon, e-hakem e-vs… Türk futbolunda matruşkalardaki gibi saçmalıklar birbirinin içinden çıkmaya devam ediyor.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor