• $17,8568
  • €18,4246
  • 1026.7
  • 2829.58
30 Haziran 2014 Pazartesi

Dos Santos'u almayacaktın hocam!

Maçın hemen başında Nigel De Jong’un sakatlanıp çıkması, Van Gaal’in planlarını alt üst etti. Hollanda, zorlu grupta 3’te 3 yaparken gol olup yağmıştı. Bunu başarırken de defanstan hücuma geçişlerde basit bir kimya ile zoru başarmıştı: “De Jong keser, Sneijder kaçar, Robben ile Van Persie atar”

Meksika ise ilk yarıda orta sahada cezasından dolayı oynayamayan dinamik Vazquez’in eksikliğini Guardado’nun pas liderliğinde Porto’lu Herrera’ya yardımcı olmasıyla telafi etti. Yine direkt ve dik çıktılar. İlk 45’te rakip kaleyi 6 kez yokladılar, 2 kez gole çok yaklaştılar.

Bu aşırı sıcağa rağmen maçın bu saatte oynanmasına hem Meksika hem de Hollanda cephesi haklı bir şekilde tepki göstermişti. Ancak sıcaktan en çok etkilenen kişi olan maçın hakemi, ilk yarının da en başarısız ismiydi.

2. yarının hemen başında Dos Santos, Villarreal’de işlenen, daha öncesi ham olan yeteneğini nasıl geliştirdiğini İspanya’dan sonra tüm dünyaya da gösterdi. Ancak Meksika’nın bu kadar sempatik ve başarılı olmasını sağlayan teknik direktörü Herrera, bitime 30 dakika kala Dos Santos’u oyundan alarak stratejik bir hata yaptı. Çünkü Hollanda ileri çıktıkça hızlı olmayan stoperleri karşısında Meksika’nın en hızlı forveti olan kontra ustası Dos Santos ile bir gol daha bulabilirdi.

O dakikada Van Gaal’e “Sana avantaj sağlaması için Meksika’dan birini çıkar!” deseler o da Dos Santos’u çıkarırdı. Bu dakikadan sonra inisiyatif Van Gaal’e geçti. Büyük usta, “Pil adam”Kuyt’u önce sağ öne, sonra da Huntelaar’ın yanına santrfora çekti. Soldan Memphis’le oyunu genişletip Robben’i Bayern ayarlarına yani ters ayaklı sağ açığa döndüren Van Gaal, Sneijder’ı ısrarla oyunda tutarak önemli bir ders verdi: Sneijder gibi özel yeteneklerle bezeli bir 10 numara, dün geceki gibi en az iyi oynadığı maçta bile bir anda teknik büyüsünü konuşturup skoru eşitleyebilir.

Son saniye penaltısı şu açıdan tartışılır: Marquez’in daha önce Robben’in bileğine vurduğu pozisyon tartışmasız penaltıydı! Bu maç için son sözüm ise Meksika’ya helal olsun: Elemelerde 4 ayrı hoca yönetiminde 47 farklı oyuncu deneyen Meksika’yı buraya kadar % 51 teknik adam Herrera ve Ochoa getirdiler. Herrera, heyecanını kontrol edebilirse daha da iyisini başarabilir. Ochoa’nın ise bonservisi elinde. En azından bu satırı yazdığım an itibarıyla!

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım