• $13,6374
  • €15,2193
  • 785.992
  • 1997.69
28 Eylül 2014 Pazar

Dikkat Şahan çıkabilir bölüm 46239234

Hayatında hiç hususi arabası olmadan bu havada Olimpiyat’a gitmemiş ya da Olimpiyat’dan dönmemiş kişiler için konuşması kolay, eleştirmek bedava. Türk futbolunu yönetenler daha doğrusu yönetemeyenler, inşasına dünya kadar para harcanan bu Olimpiyat Stadı’nın zeminini bu hale getirenler, hakemler vs derken ben artık “marka değeri” denilen yerden hemen koşarak uzaklaşıyorum! Hele hele kendi hatalarını örtmek için sezona “Süleyman Seba Sezonu” adını vermeye cüret edenler aklıma geldikçe başka gezegene gitmek istiyorum. Sahi, ne avantaj ne de ofsayt haberi olmayan Çağatay Şahan başarılı bir hakem ise, ben de Beşiktaş Çarşı’dan yürüyerek Plüton Gezegeni’ne gidebilirim!

İşin aslı ben belki de daha zorunu başardım ve son 1 ayda 4. kez Olimpiyat Stadı’na gittim. Bu hava ve zeminde oyuncularınsakatlanmadan ayakta kalıp iyi oynamaları için zoru başarmaları gerekiyordu. Eskişehir’in 2 sezondur iyi bir bitirici santrforu olsa ligi sadece haticede değil neticede de titretebilirdi.Ancak tıpkı Beşiktaş’ta olduğu gibi Eskişehir’de de bir önceki yönetim, yenisine bir nevi finansal enkaz devrettiği için kilit niteliğinde bir santrfor alamayıp Ömer Şişmanoğlu’nu kiraladılar.

Beşiktaş karambol sonrası öne geçtikten sonra Eskişehir’in bir golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Benim bulunduğum tribündeki Beşiktaş taraftarlarının çoğu kararı yanlış buldu ve protesto etti. Açtım yayıncı kuruluştan baktım, topun çıktığı an net olarak görüntülerde yoktu ama “Bu soğukta buraya gelip de kendi takımı lehine verilen karara itiraz eden insan haksız olamaz ya” diye bu satırı yazdım.

Eskişehir’in beraberlik golüne kadar ise tıpkı Asteras karşılaşmasında olduğu gibi banttan maç izliyormuşum gibi hissettim. Önce 1-0’dan sonra Beşiktaş Demba Ba gibi bir silahı hiç efektif kullanamadı. Ba gibi kafayla leblebi çekirdek gibi gol atan adama sahada kaldığı süre boyunca tek efektif orta gelmedi. Ba, hırslı, takım ruhuna adapte olmuş durumda ancak taktiksel açıdan takımın kalanına aynı derecede adapte olamamış. İşin aslı, takımın kalanı, taktiksel açıdan Ba’ya adapte olsa, daha hayırlısı olur. Lakin Ba ile Sosa çok kısa süre beraber sahada kaldılar. Aslında mevkisel açıdan lig standartlarında gayet iyi bir 8 numara olan Oğuzhan çıktı, kariyerinin büyük kısmını ofansif kanat olarak geçiren Sosa, Ozzy’nin yerine 10 numara diye tabir ettiğimiz mevkiye girdi.

Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar gelmeyince artık maalesef çok sevdiğim Biliç de haklı olarak tartışılır. Karizması, dobralığı, dünya iyisi bir insan olması teknik hataları bağışlamaya yetmez.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var