• $8,4453
  • €10,2019
  • 493.16
  • 1441.33
10 Aralık 2013 Salı

Devre 3-0 bitecekken 1-1 biten maç

Geçen hafta fön çekti, 2 gol attı, 1 asist yaptı. Söz verdiğim gibi karnıma adını yazacağım boyayı şimdiden aldım, dün geceki maçı izlemeye başladım. Bu kez Frank Zappa bıyıklarıyla huzurlarımızdaydı Almeida. Golünü yazdı, Zappa bıyıklarını burdu, selamı çaktı. Bu arada çoğumuz formsuz döneminde hep beraber eleştirdiğimiz Almeida için o dönemde bile “Ligin en iyi santrforu” diyen Mustafa Denizli hocaya ayrıca selamlar, hürmetler! Almeida ligin en iyisi mi bilmiyorum ama bu formunu 90 dakikaya yayıp arttırarak devam ettirdiği ölçüde sadece karnıma boyayla adını yazmakla kalmayabilirim çünkü Beşiktaş’ın bu sezonki başarı şansını belirleyecek ana faktör olabilir.
İlk golden önce Beşiktaş 39, rakip Sivasspor ise sadece 1 isabetli pas yaptı. Golden sonra 10 dakika içinde Beşiktaş 3 net gol pozisyonu daha buldu, ilk 45’i 9 şut, 5 net gol pozisyonuyla tamamladı. Buna rağmen ilk yarı sadece 1-0 bittiyse maalesef sebebi Fernandes’ti. İşin aslı sakat sakat oynayan Fernandes, 30. dakikadaki harika tek pası hariç daha çok el freni ya da el freni patlamış araba misaliydi. Atiba ise her zamanki gibi takımın pas metronomu ve kademe karbüratörü olarak orta sahayı sırtında taşıdı. Beşiktaş ilk yarıyı tam 200 isabetli pasla tamamladı. Devşirme stoperde Necip, orijinal mevkisindeki önliberodakinden çok daha iyi bir performans sergiledi. Sadece bir hava topunda hata yaptı.

2. yarı her şey değişti

2. yarı ise bambaşka bir maç izledik. Hâlihazırda birçok as oyuncusu sakat ve cezalı olan Beşiktaş’ta bazı oyuncular sakatlanıp çıktı, bazıları sakat sakat devam etti. Muhammed sakatlanmadan önce dün geceki kadar kötü değildi. Belki de Muhammed artık merkez orta saha değil de kanat olarak değerlendirilirse çıkış ivmesi yakalama şansı daha fazla olur. Çünkü ortada oynarken dün geceki gibi kendi ceza alanı önünde tıpkı Southampton’la oynanan hazırlık maçındaki gibi kritik pas hataları yapmaya devam ederse hem Muhammed hem de oynadığında Beşiktaş’ın işi zorlaşır. Sakatlıklar demişken, zaten hâlihazırda kendi sahası dışında her yerde sürekli farklı ve acayip zeminlerde oynayan Beşiktaş en azından yıllardır değişmeyen antrenman zeminini değiştirerek işe başlamalı. Yöneticiler bunu masraf değil de yatırım olarak görmek zorunda. Onların anlayacağı dilden konuşursak, çim zemin inşaatta çimento kadar hayati bir şey. Yoksa sağlık heyeti değişse de sadece mesaisi çoğalır.
Kaybedilen 2 puanda kazanılan tek ekstra şey Necip’in stoperde orta sahadan çok daha iyi performans sergilemesi. Acaba zamanında orta sahada başlayıp sonradan merkez savunmaya evrilen Gökhan Keskin örneği Necip için de geçerli olur mu? Keşke olsa…

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor