• $16,5542
  • €17,5576
  • 972.124
  • 2529.26
20 Mart 2012 Salı

Demirbaş Fernandes

Beşiktaş'ın kadro kimyasına uygun olmayan '4-3-3 inadı' bu sezon çok puan kaybedilmesine sebep olmuştu. Bu oyuncu malzemesiyle ofansif-defansif açıdan dengesiz ötesi bir hal alan pratikteki '4-3-30 metre boşluk-3'ün deli gömleğinden kurtuluş, dün geceki harika futbolun önünü açtı. Beşiktaş ilk 10 dakikada son 5 maçın tamamında bulduğundan çok gol pozisyonu buldu.
Dün geceki çok özlenen siyah-beyaz futbol güzelliğinde, 3 oyuncu başroldeydi. Pektemek de şanssızlığına rağmen 'en iyi yardımcı erkek oyuncu rolü'nde futbol gönüllerini okşadı, umut verdi. Başrollerin birinde 1.5 yıldır Beşiktaş'ın en çok zevk verdiği dakikaların büyük çoğunluğunda olduğu gibi Fernandes vardı. Fernandes'i satmak 'süper saçmalık' olur. Oyunu kendisi yazmışçasına ustalıkla okuyan, ölü toplara sonsuz hayat veren, 'Socrates'in saha içi veliahtı' Fernandes'i satanlar ömür boyu lanetlenirler!
Bir dahaki sezonun Beşiktaş'ı, bizzat Fernandes'in etrafında kurulmalı.
Başta Muhammed ve Erkut gibi altyapı harikaları, (Allah yazdıysa bozsun) 'Fernandes'siz bir Beşiktaş'ta 3-4 yılda ancak yakalayabilecekleri gelişme seviyesini Fernandes'li bir Beşiktaş'ta çok daha kısa sürede yakalayabilirler. Fernandes'siz Beşiktaş ise 'Xavi'siz Barcelona tatsızlığı'nda olur.
KRAFTWERK HILBERT
Diğer başrol oyuncusu Hilbert'in dönüşü de Beşiktaş'ın yaklaşık 10 maç sonra nihayet özlenen 'ofansifdevamlılık temposu'nu yakalamasını sağladı. Hilbert'siz Beşiktaş sağ kanadı, üzerine ölü külleri serpilmiş çorak bir ada kadar verimsizdi. Hilbert ile Beşiktaş'ın metronomu, yeni doğmuş bir bebeğin kalp atışları kadar umut verici. Hilbert'in oyun temposu, ülkesi Almanya'nın harika müzik grubu Kraftwerk'in hiç şaşmayan metronomu kadar kusursuz!
Oyuna girer girmez kendisini affettirmek için her türlü futbol güzelliğini sergileyen Quaresma ise sezon sonuna kadar 'en kötü bu kadar iyi' oynamalı. Bunun içinde '4-3-3'ün kırık kanadı'na sıkıştırılmayıp 'serbest forvet' olarak oynatılmalı. Böylece hem Euro 2012 kadrosu dışında kalıp fiyatı düşmez, hem de daha önemlisi Beşiktaş son ana kadar Şampiyonlar Ligi vizesini zorlayabilir. Zorlamalı da! Ekonomik olarak toparlanmanın en akılcı yolu, sezonun kalanında dünkü olumlu performansı her maç arttırarak Şampiyonlar Ligi kapısını aralamaktan geçiyor.

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını