• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
8 Eylül 2012 Cumartesi

Daha pragmatik olmak lazım!

Sadece son 4 resmi maçını kaybettiği için değil... Dün geceki halini de hesaba katınca gerçekten de son 40 yılın en kötü Hollanda'sı rakibimizdi. Sneijder, Robben, Van Persie, Narsingh'li hücum hattı en kötü Hollanda ölçeğinde bile dünyanın her takımında oynayabilecek kadar iyiler, o ayrı! Ancak Hollanda'nın özellikle geri 4'lüsü, sanki mahalle maçında adam bulunamadığı için oynatılan küçük yaştaki çocuklarmışçasına skandal hatalar yaptı. Buna rağmen golü bulamadık!
Kullandığımız ilk 2 kornerin 2'sinde de topa vurduk. Ancak Van Persie'nin golünde savunma anlayışımız Hollanda'nınkinden bile kötüydü. Ülke olarak zaten duran toplarda alan savunmasında başarılı bir ekol değiliz. Fakat bu konuda dünyanın en iyi takımı bile İngiltere Premier Lig gol kralı Van Persie'ye o savunulan alanda 'herhangi bir forvetmuamalesi' yapmazdı!
İlk yarıda 'Van Gaal baskısı'nı yemedik. Hatta önde Umut ve Arda ile zaman zaman etkili baskı kurup toplar kaptık. Ancak biz geriden top çıkartırken Hollanda'dan bile kötüydük! İlk resmi milli maçını oynayan Janmaat'ın yaptığı hataların aynısını 8 yılda 70'ten fazla kez milli formayı giyen Hamit'in yapması anlaşılacak iş değil. Sağ bekte Gökhan Gönül yerine Hamit'le başlanması ise daha da zor anlaşılacak bir şey.
NURİ Mİ SELÇUK MU?
Önde basıp Hollanda'nın defansif zaaflarından faydalanmak teoride iyi bir stratejiydi. Ancak pratikte geriye düşünce set oyununda Selçuk İnan'ı çok aradık. En azından Emre oyundan alındığında bu sezon Liverpool'da sadece 67 dakika oynayan Nuri Şahin yerine 360 dakikalık başarılı kulüp performansıyla formunun zirvesinde olan Selçuk İnan düşünülemez miydi? 
Abdullah Avcı hoca, yeni bir sistem oturtmaya çalışıyor. Bunu yaparken de 2005'te Nuri'lerin başarılı jenerasyonundan feyz almaya çalışıyor. Bu en doğal hakkı tabii ki. Ancak milli takımlar seviyesinde bu tip maçlarda daha pragmatik ve pratik tercihler fark yaratıyor. Maalesef dün gece Van Gaal'in 50. dakikadan sonra yaptığı gibi.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti