• $7,5186
  • €9,0087
  • 413.781
  • 1541.98
21 Ocak 2012 Cumartesi

Daha güzel olmalı...

Antalya maça yerden, kısa ve seri paslarla başladı. Sanki Mehmet Özdilek talebelerine sabah-akşam R.Madrid karşısındaki Barcelona'yı izlettirmiş gibiydi. İlk yarıda Antalyaspor'un iki eksiği vardı: 1-Futbolculuğundaki 'Şifo' Mehmet Özdilek gibi final paslarında fark yaratacak, gerekirse bizzat son vuruşu da ustalıkla yapabilecek bir 9.5 numara. 2-Yan hakemin buz gibi Antalya golünü göremeyen gözleri.
Beşiktaşlı futbolcular ise maçtan önceki günlerde Barça'dan çok 'Portekiz Z Ligi (!)' maçları izlemiş gibi yorgun, isteksiz ve halsizdi. Yoğun tempodan halsizlik bir yere kadar tolere edilebilir. Bu hoca hamleleriyle maç içinde halledilebilecek bir sorun. Taraftar, bir yere kadar takımının kötü oynamasına da tahammül edebilir. Ancak 'isteksizlik', 'elinden geleni yapmamak' asla tolere edilemez!
Antalya'nın golünün verilmemesi yanlış yerde duran yan hakemin hatası. Ligimizde sık sık rastlanan, birçok takım lehine-aleyhine yapılan hatalardan birisi (Geçen sezon görülmeyen ve verilmeyen Almeida golü gibi!). Ancak diğer takım futbolcularının bu tip durumlarda lehlerine olan hakem hatasına göz yummaları ya da yummamaları beni bir yere kadar ilgilendirir.

KEŞKE 'GOL HOCA' DESEYDİ!
O yüzden eğer gördüyse Cenk'in ya gören bir Beşiktaşlı futbolcunun gidip hakeme 'Hocam gol bu, vermelisin!' demesine benim tanıdığım Beşiktaş taraftarının çok büyük bir kısmı kızmaz. Aksine o oyuncu daha bir ayrı sevilir, sayılır; takdir edilir! O andan itibaren çok daha iyi oynayarak maç da kazanılır, daha güzel bir galibiyet alınır!
İlk 1 saat Beşiktaş'ın 8 şutunun 2'sinin isabetli olması 'kağıt üzerinde' bu kadar iyi şutörlerin olduğu bir takım için düşündürücü. Bunun 2 sebebi olabilir. 1-O şutörlerin çoğunun formsuz olması 2-En doğru yer ve zamanda şut atılması-hücum planı çalışmalarının yetersiz kalması.
60'tan sonra Beşiktaş biraz daha iyiydi. Antalya defansının hatasıyla gelen gol olsa da olmasa da, liderin 7 puan arkasındayken Beşiktaş'ın futbolcu ve teknik heyetinin ilk 1 saatte bu kadar kötü bir performans sergilemesinin bahanesi olamaz.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı