• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
27 Ağustos 2013 Salı

Daha derin daha rahat

Pas hatalarının hepsinde pas veren oyuncu suçlu değildir. İlk yarı boyunca Almeida örneğinde gördüğümüz gibi bazı pasları atanlar hatalı olmasa da pası alması gereken oyuncu yanlış pozisyon alınca pas hatası kaçınılmaz oluyor. Gerçekten de Almeida’nın ilk yarıda ne ve nerede oynadığını anlayan varsa beri gelsin! Almeida, fiziksel ve mental açıdan o kadar yavaştı ki sanki Beşiktaş maçında değil de Nuri Bilge Ceylan filminde oynuyor gibiydi! 
Başta 4. dakikada Gökhan Töre’nin pasında olmak üzere Almeida ilk yarı boyunca futbol topuna haşlanır haşlanmaz elle tutmaya çalışılan patates muamelesi yaptı. Pas hataları ve Almeida takım hücumunu arızaya uğratırken takım savunması da bireysel hatalar nedeniyle arızalandı. Erciyes’in 2. golünde saçma sapan bir hata yapan Ersan’a mı kızmak lazım yoksa bunca zamandır Beşiktaş’ın en büyük baş ağrısı olan sol beke doğru düzgün transfer yapmayan yönetime mi? 
İlk yenilen goldeki penaltı için ise soru işaretleri daha fazla. Hakem karar vermeden önce Yasin’e sorsa cevabı ne olurdu çok merak ediyorum. Yine de son tahlilde en iyisi Atiba’nın bu tip pozisyonlarda rakibi üflemeyi bile düşünmeyip işi sağlama alması! Türkiye’de bazı hakemler formaya göre icabında ceza alanında rüzgâr esip çimler savrulsa penaltı çalabilirler!  

BİLİÇ’İN TAKIM ETİĞİ VE TÖRE 

Neyse ki 2. yarıda Biliç ilk yarı boyunca hiç durmadan taktik direktifler verdiği Gökhan Töre’den hedeflediği verimi aldı. Töre ilk geldiğinde burun kıvıranlar ya hayatlarında Almanya Bundesliga izlememişler ya da bizim sadece adı süper olan ligle Avrupa’nın hakiki süper ligi arasındaki kalite farkından bihaberler. Kalite demişken Fernandes 3 resmi maçta 3 asist 1 gole imza attı, bir de yeni sözleşmeye imza atarsa bu futbol ateşi büyüyerek devam eder! 
Biliç’in oyuna aldığı Muhammed için “Hiçbir şey olmaz satılsın” raporu verenlerle Biliç-Önder Özen ve ekipleri arasındaki fark Beşiktaşlıların bu sezonki en büyük umudu zaten. Bir de bu ekibin takıma bu sezon yüklediği kolektif emek etiği çok değerli. Töre, metrelerce depar atıp sağ bekinin kademesine giriyor, Muhammed omuz omuzalarda yıkılmadığı gibi hep en efektif pası kolluyor. Kadro geçen sezona göre (sol bek hariç) daha derin. Sonradan giren Oğuzhan lig standartlarında o kadar kudretli bir pasör ki Almeida’da bile golünü attırdı, dişimi kırmaktan beni kurtardı! 

<p>4 gündür Türkiye'nin farklı illerinde yaşanan orman  yangınlarına müdahaleler devam ederken son o

Yangın nedeniyle otelden tahliye edilen Songül Karlı korku dolu anları anlattı

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı