• $16,1818
  • €17,3478
  • 968.293
  • 2375
29 Ekim 2012 Pazartesi

Daha az hata yapan kazandı

Bursa'nın üst üste puan kaybetmesinin ana nedeni bazı oyuncuları (Belluschi, Batalla) harika oynarken bazılarının Bursa taraftarının arzu ettiği kalite ve yetenekten mahrum olmasıydı. Trabzon'un sorunu ise sezon başından beri hücum oyuncularının hep beraber iyi oynadığı bir maç olmaması.
Dün gece ilk yarıda en ileri ucunda kafa golleriyle ünlü Mark Janko var diye Trabzon gerekli gereksiz bir sürü orta yaptı. Yasin ve Olcan varken ilk 45'in Trabzon adına en etkili ortasını yapan Zeki, yaptığı inanılmaz kademe hatasıyla da Bursa'nın ilk yarıdaki en tehlikeli pozisyonunu yarattı. Ligin en iyi 5 kalecisinden 2'si olan Onur ve Carson ilk yarının golsüz kapanmasında başrolü oynarken her iki takımın sol açıkları Olcan Adın ve Gökcek Vederson da en fazla olsa olsa su tabancası kadar tehlikeli olabildiler.
Ozan'ın kadro dışı bırakılması üzerine bu yaştan sonra kendini yeniden sol açıkta bulan Vederson'un adapte olamayıp bocalaması anlaşılabilir. Ancak Olcan'ın bocalaması Trabzonlular için büyük hayal kırıklığı. Orta-asist ya da pas opsiyonları yerine her pozisyonda rakibini geçip şut atmayı düşünen Olcan bu kafada inat ederse yeteneğini heba eder. Belki de Gaziantep'te olduğu gibi Trabzon'da da ters ayakla ters kanatta içeri kat ederek oynamak istiyor. Ancak sağ açıktaki Yasin Trabzon'un en faydalı oyuncularından birisi. Şenol Güneş'in de sırf Olcan istediği yerde oynasın diye tüm sistemi değiştirme lüksü yok!

PAS HATASI YAĞMURU
Yine de dün geceki gibi aynı anda  5 ofansif karakteri ağır basan oyuncu (Janko, Halil, Olcan, Yasin, Sapara) ile oynarken 61 dakikada sadece 1 isabetli şut atılabilmesi gerçeği üzerine de düşünmek gerek! Mesela en başta Şenol Güneş'in oynatmak istediği futbola uygun bir zemin gerek.
Her iki takım 58 dakikada 70'er pas hatası yaptı. Bir dakika sonra Trabzon lehine bu pas dengesizliğini düzeltmek için Şenol Güneş, Alanzinho'yu oyuna soktu. Ama savunmadan top çıkartırken hata yapmaya devam eden Trabzon kontratağa çıkarken bile pas hatası yapınca, skoru değiştiren Bursa oldu. Golden 1 dakika önce kendi mevkisini bırakıp merkez savunmanın önünde gereksiz top geveleyen Emerson, Batalla'nın golünde de yanlış ayağını uzattı.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Doç. Dr. M</span>ehmet Yalçın Yılmaz <span st

İsveç, Stokholm Sendromu'ndan kurtulabilir mi?

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti