• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
14 Haziran 2012 Perşembe

Çürük portakallar

Hollanda tarihsel ölçütlerine göre neredeyse hiç hücuma katılmayan sabit bir geri 4'lü ve önlerinde 2 ön liberoyla oynarken savunma arkasına atılan toplardan 2 gol yemek! Bu sadece Almanya'nın ne kadar iyi bir "takım" olduğunu göstermiyor. Bir yandan da 2012 model Hollanda'nın bireysel yetekenkelrinin toplamından daha güçsüz bir "takım " olduğunun en büyük göstergesi.

Portakallar 1990, 1994, 1996 ve 2004'te olduğu gibi bir kez daha ego sorunlarının da etkisiyle içten çürüdü. Maç sabahı Sneijder "Egoları bir yana bırakıp, takım gibi olmamız" demişti. Ama çok geç kaldı. Hollanda yine 3 ayrı takım gibiydi. Bizzat Sneijder takım savunmasına hiç yardım etmeyip önündeki Shweinsteiger'in ofansif açıdan çok rahat bir maç oynamasına sebep oldu. Takımın aşil tendonu olan savunmada Heitinga bu kez ofsaytı bozarak o ana kadar çok da kötü olmayan Hollanda'yı geri düşürdü!

Robben ve Afellay sadece çizgide top alıp rakiplerini geçmeye programlanmış gibiydi, bu durumda da Van Persie ilk yarıda Erkin Koray'ın "Yalnızlar Rıhtımı"ndaki adamdan halliceydi! 2. yarıdaki oyuncu değişiklikleri isabetli olsa da artık çok geçti. Portakallar hem saha dışında hem de içinde çoktan çürüyüp gitmişti! Tarihlerinde ilk kez büyük bir turnuva maçında ilk yarı sonunda sahadan 2 farklı yenik ayrıldılar.

GOMEZ 3 - M.SCHOLL - 0

Bayern altyapısında çalışan ve bir yandan da yorumculuk yapan Mehmet Scholl, Portekiz maçından sonra da Mario Gomez'i yeteri kadar hareketli oynamadığı için eleştirmişti. Scholl'a "Şampiyonlar Ligi'nde Messi'den sonra en çok gol atan oyuncu olduğuma göre stilimi değiştirmeme gerek yok" cevabını veren Gomez, ilk yarı sonu itibarıyla Euro 2012'de attığı 5 şutun 3'ünü gole çevirmişti bile!

Genç futbol yazarlarından Can Mutlu'nun çok güzel betimlediği gibi Almanya takım savunmasını da takım hücumu kadar başarılı şekilde yaptı. Hollanda topu kenara götürdüğünde içeri, içeri aldığında kenara itti. Asıl mesele Löw'ün kendi ligindeki dönüşümü milli takıma harika şekilde adapte etmesi. Maalesef Löw ile karşılaştırınca Van Marvjik, mevsimi geçmiş portakal gibi.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''