• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
9 Haziran 2012 Cumartesi

Çok güzel başlangıçlar bunlar

Polonya, bizle yarışacak ölçüde futbol delisi: Holiganlıkla, futbolseverliği karıştıran taraftarı bir yana devletin en üst düzeyi bile futbolla nefes alıp futbolla nefes veriyor. Euro 2008'de Avusturya karşısında 1-0 öndeyken son anlarda hakem hatasından gol yiyen Polonya'nın Başbakanı Tusk'un maç sonrası açıklaması Polonyalıların futbol ateşinin özeti gibi: 'Hakem Howard Webb'i öldürmek istiyorum!'
Açılış maçının hakemi hakkında Polonya Başbakanı ne düşünmüştür bilmiyorum ama Mourinho büyük ihtimalle maçı izlerken, 'İşte ben yine haklıyım, bu yüzden hakem Carballo ile bu kadar kapışmıştım' demiştir. Portekiz liginde Mourinho kadar kupa kazanmış olan Fernando Santos ise Carballo'ya sadece dudak büzdü; Yunanistan 1-0 yenikken, 10 kişi kalmasına rağmen yaptığı hamlelerle Polonyalıları üzdü. Portekiz'in 3 büyüklerinin hepsini çalıştıran, Yunanistan'da ise 4 büyüğün 3'ünde (AEK, Panathinaikos, PAOK) gösterdiği performansla Yunanistan liginin son 10 yılının en iyi teknik direktörü seçilen Santos, Rehhagel'den farklı olarak B, C, D planlarına da sahip, ancak Rehhagel kadar şanslı değil. Yoksa bir ara Ziya Doğan-Ayman tadını yakaladığı Benfica ve Panathinaikos'tan öğrencisi Karagounis o penaltıyı kaçırmazdı.
Penaltıyı aslında Karagounis kaçırdığı kadar Tyton da kurtardı demeliyiz. Tomasevski'den beri Boruc, Dudek gibi birbirinden harika kalecileri Avrupa futboluna armağan eden Polonya'da Szczesny, Arsenal'in eski kalecisi Almunia'yı hatırlatan hatalar yapsa da Tyton bir anda Dudek kesildi ve puanı kurtardı.
ADVOCAAT'IN FENDİ!
Rusya - Çek maçına ise Advocaat'ın doğru tercihleri damga vurdu. Total Futbol'un babası Rinus Michels'in eski asistanı, ilk 11'de 6 Zenit'li ile başlaması ustası Michels'in Ajax-Hollanda Milli Takımı formülünü hatırlattı. Kerzhakov, Dzagoev-Arshavin-Shirakov'a alan genişlettiğinin yarısı ustalıkta son vuruşlar yapabilseydi skor Rusya lehine çok farklı olabilirdi. 
Milli formayla son 3 yılda, 3 gol atan Baros ise fazlasıyla Koller'i arıyor. Baros hem sırtı dönük top alıp Koller'in işini yapmaya çalışıyor, hem de Euro 2004 gol kralı Baros gibi olmak istiyor. Ancak artık Rosicky, Plasil ve Selassie'ye rağmen 'Euro 2004 hatice şampiyonu' Çek Cumhuriyeti maalesef sadece tatlı bir futbol anısı!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''