• $15,9671
  • €16,7936
  • 932.338
  • 2393.61
2 Ekim 2012 Salı

Cevabını bekleyen sorular

Henüz 3. dakikada rakip topu kapar kapmaz ileride müdahale ederek basan Necip bambaşka bir maç oynayacağının müjdesini verdi. Her hafta üzerine koyarak siyah-beyaz orta sahanın kalbine dönüşen özkaynağın medarı iftiharı 5. dakikada da 'ikinci bir Fernandes' edasıyla Holosko'ya mükemmel bir pas verdi ama Holosko'nun G.Saray maçları hariç can sıkan son vuruş yetersizliği o pasın asiste dönüşmesini engelledi.
11. dakikada ise Necip ikinci kez Fernandes'i hatırlatan bir ofansif hamleyle 20 metre top sürüp Sivas orta sahasını peşine taktı, iyi bir yerde faul kazandırdı. Necip'in liderliğindeki Beşiktaş orta sahası 21. dakikada Sivasspor gibi dişli bir takıma karşı %61'e %39'luk bir topa sahip olma üstünlüğü kurdu. Fakat gerisi gelmedi ve ilk 20'den sonra ilk yarı sonuna kadar daha dengeli bir maç oynandı.

ESKİ FERNANDES'İ ARATTI!

20'den sonraki düşüşün en önemli sebebi ilk yarıda Fernandes'in geçen haftalardaki Fernandes gibi oynamamasıydı: Nedense ilk 20 dakikada hep sol açık mevkisinde sırtı dönük top aldı. 4. dakikada 2. bir solbekmiş gibi rakip sağ açığı 0'a kadar kovalayan Almeida da merkez forvet hariç her yere deplase oldu, asıl işini yapmayı unuttu!
Almeida'nın Olcay ve Toraman'a yaptığı ortalar her ne kadar makul kalitede olsa da asıl 'orta yapılan kişi' Almeida olsa bu kadar 'ekstra hareket' daha fazla 'bereket' getirmez miydi? En azından koca yarıda kaleyi tutan bir şut atılmaz mıydı?

DEFANSİF BİR TRAJEDİ

2. yarının başında Fernandes hareketlendi, kaleyi de yoklamaya başladı ama en etkili şutu Beşiktaş hücum hattının kafası karışık ismi Olcay'dan döndü! Yenilen gol ise adeta 'takım savunması trajedisi'ydi. O kadar uzaktan frikik kazanmışken neden o kadar kalabalık gidilir ve savunma tamamen boşlanır?
Ayrıca o kadar uzun süre duran top organizasyonu yaptıktan sonra son vuran oyuncu nasıl barajın tam ortasına çarptırır ve adeta 'rakibe kontratak asisti' yapar? Hepsini geçtik neden savunmaya en yakın iki oyuncu konuşup anlaşmak yerine topu birbirine çarptırıp rakibe ikinci bir kontra-asist yapar? Ayrıca 1-0 yenik düşünce yetenekli ama defansif ağırlıklı Hasan yerine daha ofansif Oğuzhan oyuna girse gol şansı artmaz mıydı?

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister