• $33,0573
  • €36,0411
  • 2554.9
  • 11156.2
8 Nisan 2013 Pazartesi

(Bursaspor-Beşiktaş) Tek vizyonu evindeki televizyonu!

İlk 11'i duyunca BJK TV çalışanları Arda ve Cihangir'e sordum: "Sahiden de ilk 11'de sağ açık oynamış-oynayabilecek 3 oyuncu + yedek kulübesinde Holosko ile Dentinho varken yani Aybaba'nın elinde toplamda 5 sağ açık alternatifi varken Oğuzhan sağ açıkta mı başlıyor?"
İnanamadım, bu sefer yanında tüm saygıdeğer Beşiktaş muhabirlerinin olduğu TRT Spor'dan Fırat Günayer'i aradım, o da diğer değerli arkadaşlar da inanamadılar!
Stuttgart'ın son şampiyonluğunda sağ açıkta döktüren Hilbert sağ açıkta değildi. Rapid Wien'de sık sık orta sahanın her iki kanadında oynayan Veli de değildi. Gençlerbirliği'nde sağ açık oynayan Mehmet Akgün de nedense ilk 11'de Veli ile beraber savunma önündeki iki önliberodan biriydi.
Yani ilk 18'de sağ açık oynayabilecek 5 oyuncu sağ açıkta değilken, Arsenal ve Hollanda'da merkez oyun kurucu olarak özene bezene yetiştirilen Oğuzhan sağ açıktaydı! Beşiktaş bu anlamsız formatta ilk 30 dakikada sezonun kader maçında gol pozisyonu bile bulamadı!
Maç 1-0'ken birileri sağ çizgideki Oğuzhan'a havadan 25 metrelik uzun top yolladı, Samet Hoca'ya baktım, topu alamadı diye Ozzy'e kızıp işin içinden çıktı. Maç 1-0'ken Ozzy hücum pres denedi ama bir baktı yanında tek takım arkadaşı yok: Ben de sağı bırakıp sola bakmaya başladım!
Sonra Hasan Gören ustanın MatchStudy sitesini açıp baktım, Beşiktaş kendi solundan kaç gol yemiş! Sanırım Aybaba dışında herkes bu istatistiğin farkında, o yüzden Bursa her kendi sağından Beşiktaş'ın soluna akın ettiğinde gol tehlikesi oldu, 3 gol de Beşiktaş'ın solundan geldi!

HERKESİ SUÇLUYOR!

2. golde Bursa'nın akıl dolu asistini yapan Şener'di. Altınsay'ın listesinde 1 numaralı sağ bek olan Şener. Altınsay sonrası Beşiktaş scout'larının ısrarla Aybaba'ya önerdiği Şener. Aybaba'nın futbol koordinatörü olarak gelmesine şiddetle itiraz ettiği Önder Özen'in listesindeki 1 numaralı sağ bek Şener!
Aybaba iyi bir insan. Bu satırları üzülerek yazıyorum ama Beşiktaş standartları için fazlasıyla yetersiz bir teknik direktör. Darbeye bağlı olmayan bu kadar sakatlık şanssızlıktan çok modern antrenman bilimi eksikliği. Önder Özen, Türkiye'nin önde gelen 2 antrenman bilimcisinden bir tanesi.
Maalesef Aybaba'nın tek taktiği ise kendisi hariç herkesi suçlaması. Beşiktaş'a dair tek vizyonu da evindeki televizyonu. O televizyondan en azından 3-4 maç izleseydi, en azından Şener'i ıskalamazdı!

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış törenine katıldı