• $7,4099
  • €9,0277
  • 441.857
  • 1542.45
25 Eylül 2011 Pazar

Burak Reloaded 3

Teoride Selçuk İnan'ın yokluğuna 'hemen alışamayan' Burak'ı durdurmak için Karabük'ün uyguladığı ofsayt taktiği çok da yanlış değildi. Hatta pratikte de Trabzon'un en kudretli gol silahı Burak 'ilk 20 dakikada 6 kez ofsayt'a düştü. İlk 15 dakikada Colman ve Adrian'sız Trabzon orta sahası ofansif yaratıcılıkta büyük kısırlık yaşadı ve Karabük'ün ofsayt stratejisinde birbirine fazlasıyla eklemlenen orta saha-defans bloğuna karşı 10'un üzerinde top kaybı yaptı. 
Ancak Karabük'ün bu savunma-orta saha bloklarını tek hata indirgeyen ofsayt taktiğine karşı Şenol Güneş'ten klasına yakışır bir hamle gelince işler düzeldi. 20. dakikada Şenol Güneş ileri üçlüsüne 'pres emri' verdi ve o dakikadan itibaren maçın çehresi tamamen değişti. Alanzinho'nun Karabük savunmasından çaldığı top ve Burak'a asisti zamanında Norveç Ligi'nde 'En Değerli Oyuncu' seçildiğinde defalarca yaptığı bir futbol güzelliği!
Yine de Serkan'daki düşüş ve sezon başından beri Trabzon stoperlerinin yaptığı basit olduğu ölçüde müzmin hatalar, 'Şenol Güneş-Alanzinho-Burak üçgeninde yanan ofansif ateş'in üzerine su döktü! Duran toplar söz konusu olduğunda 'Karabük'ün Hagi'si' kesilen Cernat'ın gol olan frikiğinde barajın bir kişiden oluşturulması, Trabzon savunmasındaki liderlik sorununun en acı sonuçlarından birisi.
A.Gücü'nü gerektiği gibi yönetemeyenlerin kurbanı olan Sapara fizik-kondisyon açısından kariyerinin en zor dönemini yaşıyor. Sapara'nın yerine Adrian'ın oyuna girmesi ise hem Alanzinho ile Burak'ı rahatlattı, hem de Trabzon oyun temposunu rakibine dikte etmeye başladı. 'Verkaç ve tek pas ustası Adrian'lı Trabzon orta sahası, Karabük'ün ofsayt taktiğini pratikte tamamen çökerten hamle oldu.
GERİSİ GELİR Mİ!
Burak sezon başında ve bu maçın ilk 20 dakikasında Selçuk'u arıyordu. Şenol Güneş'in Yücel İldiz gibi bir ustayı mat eden hamleleriyle ise Burak hem golleri hem de kendini buldu. Burak'ın gereksiz kartlarla Trabzon'u kendisinden mahrum bırakmadığı ve savunmanın toparlandığı ölçüde bordo-mavililer bir galibiyet serisi yakalayıp sezon başında kaybedilen puanları
telafi edebilir.

<h3>Süper Lig'in 20. haftasında Fatih Karagümrük ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Maç Kara Kartal'ın

Beşiktaş-Karagümrük maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Simpsonlar yine şoke etti! Bunu da bildiler

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı