• $15,8311
  • €16,7443
  • 931.265
  • 2405.7
13 Şubat 2011 Pazar

Bunun adı Güneş-silin

Manchester United, Premier Lig'in ilk yarısını Trabzon'un Türkiye Ligi'nin ilk yarısını bitirdiğine benzer puan farkıyla lider kapamıştı. Trabzon'da liderliğe giden yolda gol yükünü Umut-Burak ikilisinin taşıması misali Manchester'da da Berbatov-Nani ikilisi ilk devrenin yıldızıydılar. Ancak Nani-Berbatov ikilisi takımlarını taşımaya devam ettiler: Nani, son 20 maçının 19'unda ya gol attı ya da asist yaptı. Berbatov ise Manchester United'ın gollerinin %35'ine imza attı.
Dün United-City derbisinden hemen sonra başlayan Sivas-Trabzon maçının ilk yarısında ise 2. devre başladığından beri olduğu gibi Umut ve Burak takımları adına en büyük hayal kırıklıkları oldular.

ENGİN'E DEPAR ATTI
Üstelik Burak sadece kaptırdığı toplarla yetinmedi. Bir pozisyonda o ana kadar takımı adına sahanın en iyi oyuncusu olan Engin, kendisi yerine Jaja'ya pas attı diye ilk 45 dakikada atmadığı deparı soyunma odasına giderken Engin'in üstüne doğru attı!
Dün gece maçın son bölümlerinde hissedilen Sivas'taki -7 derecelik hava değil, Burak ve 'Burak'la Burak olma hatası'na düşen Engin'in profesyonellik ve takımdaşlığın yüz karası kavgaları Trabzonlu'nun kanını dondurdu.

AVATAR ETKİSİ!
Ancak devre arasında Şenol Güneş-silin öyle bir devreye girdi ki! 46. dakikadan itibaren sanki ilk 45 dakikadaki 'Cristiano Ronaldo karikatürü' Burak, yerini Burak'ın '%100 Güneş yapımı Avatar'ı'na bıraktı! Trabzon'u ilk devrenin liderliğine taşıyan en büyük bireysel fark da zaten Burak'taki bu 'Avatar'vari değişim değil miydi? Cidden Şenol hoca Burak'taki bu değişim formülünü şişeletip satışa çıkarsa dünyanın dört bir yanından birçok teknik direktör Trabzon'a gelip almak isterler!

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı