• $16,6946
  • €17,4606
  • 973.278
  • 2401.96
3 Ağustos 2012 Cuma

Bu takımda iş var!

Bir zamanlar Avrupa kupalarında Göztepe ile beraber ses getiren 2 Anadolu takımından birisi Eskişehir'di. Bu futbol delisi şehrin takımını, yeniden Avrupa arenasında görmek Eses Bando kadar güzel bir şey.

Azpilicueta ve Remy hariç geçen sezonki ideal Marsilya kadrosuna karşı oynayan Eskişehir için kendi potansiyelini ölçüp sezon öncesinde hem Türkiye hem de Avrupa'da neler yapıp yapamayacağı bağlamında hayırlı bir maç oldu. Ne de olsa Marsilya geçen sezon 40 yıldır Fransa ligindeki en kötü performansını sergilese de hem lig kupasını kazandı, hem de Şampiyonlar Ligi'nde Dortmund gibi harika bir takımı 2-0 geriden gelip yenerek grubunda geçmeyi başardı.

MEHMET GÜVEN'Lİ FORMAT
2. yarıda Eskişehir daha "Ersun Yanal yapımı" bir futbol sergiledi. Eskişehir bu turu geçse çok güzel olur tabii. Ancak elense de ligde geçtiğimiz sezondan da daha başarılı bir Eskişehir izlememiz işten bile değil. Mehmet Güven'in oyuna girmesinden sonra orta sahada rakibi durdurmak için sadece Yugoslav faulleri yapmaktan çok daha ötesini başardı Eskişehir. Valbuena gibi geçen sezon Fransa Ligue 1'in asist kralının olduğu bir orta sahaya karşı etkili bir pres uygulayan ve topu kaptığı anda Kamara gibi ligimizin en hızlı yardımcı forvetlerinden biriyle Marsilya'yı yıpratan Mehmet Güven'li orta saha formatı Türkiye Ligi'nde çok iş yapabilecek bir potansiyele sahip.

Diego ise Ersun Yanal futbolu için biçilmiş kaftan bir stoper olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bu Eskişehir, Ersun Yanal'ın kurduğu son harika takım 2002 model Gençlerbirliği'nden sadece "2012 model bir Ahmed Hassan" uzakta! Bu sezon elense bile bu kadro-oyun gelişme ivmesi devam ederse zaten Eskişehirspor her sezon Avrupa kupalarına katılır ve her yıl daha da fazlasını başarır. Yeter ki yönetim bu ivmeye destek olsun. Bir de lütfen futbolu bu kadar delice seven taraftara layık bir şekilde stat yenilensin artık!

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...