• $16,6557
  • €17,6146
  • 977.442
  • 2530.07
10 Ağustos 2012 Cuma

'BOFFİN'ZEDE

Boffin ile dünyanın faal en iyi kalecisi Buffon arasında kağıt üzerinde 'bir harf fark' var. Ancak kalecilik dalında maalesef aralarında 'Ivesa'nın boyu kadar fark' mevcut. 3 yıl önce Trabzon-Maastricht maçında Trabzon'dan 6 gol yiyen Boffin, kendini hiç geliştirmemiş. Aksine son 2 yılda West Ham'da sadece 1 maç oynamış olmasının da etkisiyle yetenekleri daha da gerilemiş. Belçikalı kaleci, özellikle yan toplardaki hatalarıyla Hayrettin ve Liverpool dönemi David James ile negatif anlamda yarışır.
Kaleye 1.76'lık Dede bile geçse yan toplarda Boffin kadar kötü olabilir miydi, Allah aşkına siz söyleyin! Halbuki Eskişehirspor ilk Marsilya maçında güzel sinyaller vermişti. Fakat futbol tarihi, kaleci hataları yüzünden asıl potansiyelini gösteremeyip yazık olan takımlarla dolu. Marsilya'nın teknik direktörü Baup'un da maçtan önce söylediği gibi Eskişehirspor'un oyunun her iki yönünü eşit ağırlıkta oynayabilen, tempo ve pres bağlamında kaliteli bir orta sahası var.

OLMAYACAK HATALAR
Fakat Serpil Hamdi Tüzün'ün yıllardır söylediği gibi 'özel başarılar'a imza atan takımlarda oyuncular 3'e ayrılıyor: 'Güvenilir bir kaleci, iyi bir golcü ve diğerleri'.
Eskişehir'in Boffin yerine iyi bir kalecisi ve Batuhan ayarında bir golcüsü olsaydı bu takım dün geceki çaresiz duruma düşmezdi. Marsilya'yı elemek 'özel başarı' kategorisinde bir hedefti. Lakin futbolun Marsilya ölçüsünde sevildiği Eskişehir'de her yıl 'özel başarı' hedefleri olmalı. Çoğunluğunun futbolla nefes alıp verdiği bu şehrin Eses Bando güzelliğinde ve uyumunda bir takımı olmalı. Çengel Fethiler kuşağı kadar olmasa da bu kadronun birkaç mevki hariç potansiyeli var.

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...

Dünyanın gözü bu fuarda! SEDEC 2022'nin açılı yapıldı

70 bin dolarlık koyun görenleri hayrete düşürdü ''Koyunların kralı'' olarak biliniyor