• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
4 Haziran 2011 Cumartesi

Bir puan iyi ama!

İlk yediğimiz golde savunmamızın yaptığı hatayı değil San Marino savunması, Hababam Sınıfı maçlarında rahmetli Kemal Sunal ve arkadaşları komiklik olsun diye bile yapmazlar!  O hatayı yapan savunmanın teknik direktörü de değil Hiddink, Guardiola-Ferguson-Mourinho-Dalglish kare asından oluşan bir 'süper heyet' dahi olsa insanı futboldan soğutur. Peki, o hayali 'süper heyet'ten herhangi birisi sezonun büyük bir kısmını boş geçen Çağlar'la başlar mı? Çağlar'ı kadroya seçen hatta ilk 11'e alan Hiddink mi, yoksa bir başkası mı, o da çok tartışılır!
Ama neyse ki Arda var! Kasıkbilimci şarlatanların tüm magazinel sığlıklara rağmen harcayamadıkları, ölüsünün bile milli takımımıza hayat verdiği özel bir yetenek. İçimizin karardığı anda bir anda göz kırpan güneş misali pırıl pırıl bir futbol mücevheri!
Aynı Arda'nın sebep olduğu penaltı ise Arda'dan önce, başta o anda kademede olması gereken sol bekimiz Çağlar olmak üzere geri 4'lümüzün klasik kademe hatası değil mi? Hatta kolektif açıdan bakınca tüm sezon başta bizzat Arda olmak üzere tüm Galatasaraylılara fena halde çektiren, bir sezonda 46 gol yiyen savunmanın, geri 4'lümüzün 4'te 3'ünü oluşturmasına ne desek boş!
Milli takımımızın hocası sahiden de %100 konsantrasyonla çalışan Hiddink olsa, dün gece kendini aşsa da Selçuk Şahin'in yerine Mehmet Topal, Kazım'ın yerine de Cenk Tosun-Semih ikilisinden birisi olurdu. Arda-Burak ikilisi de bu kadar yalnız kalmazlardı!

NURİ & HAMİT YOKSA?
Oyuncularımızın 'ham yetenekleri' bir yana, grupta Arda'nın oynamadığı maçlarda hiç gol atamayan bir milli takımımız var! Belçika gibi göç edilen bir ülkeden çok göç eden bir ülkeyiz maalesef! Mesela göç edenlerin yüz akı Almanya altyapısı harikaları Nuri ve Hamit'in yokluğunda 60. dakikadan sonra orta sahayı Belçika'ya teslim etmemiz kabustan beter bir gerçek! Sahi Mehmet Ekici oyuna girmeseydi, bu maç böyle biter miydi ki? Aynı hataları tekrarlarsak play-off'u geçebilir miyiz sizce?

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak