• $13,5847
  • €15,3102
  • 793.153
  • 1951.17
13 Aralık 2012 Perşembe

'Bielsa' Mehmet!

Samet Aybaba'nın şakayla karışık 'Messi gelse ondan vazgeçmem' dediği Olcay yerine İngilizce'de 'Mess' olarak betimlenen bir performans sergileyen Uğur Boral vardı. 'Mess'in birçok anlamı var ama burada kullandığım anlamı 'felaket seviyesinde düzensizlik ve karışıklık'. Normal futbol düzenlerinde 2 iyi sol bekiniz varsa birisi öne açığa alınır, ancak dün Beşiktaş'ta tam tersi oldu: Bu maça kadar daha kötü performans sergileyen sol bek, sol açığa alındı!
İlk yarının tamamında Beşiktaş sol kanadı hem defansif açıdan tarihin en kötü 'siyah-beyaz sol kanadı' olurken ofansif açıdan da en kısır sol kanadı olmayı başardı! Bu 'siyah-beyaz sol kanadın tarihsel kötülüğü ölçüsü'ne dünyanın tüm siyah-beyaz giyen ünlü takımları da (Newcastle, Juventus, Corinthians, Gladbach) dahil!

CENKZEDE
Yetmezmiş gibi daha önceki 2011-12 model tüm defansif hataların ihalesi haksız yere üstüne kalan McGregor yerine kalede de 'hata bağımlısı' Cenk vardı. Top tutma yeteneği başka, büyük takım kaleciliği bambaşka aslında! Bunun en acı örneği de maalesef dün geceki Cenk. Keşke sevgili Cenk, Nietzsche okuduğu kadar ne demek istediğimi en güzel anlatan kitap olan LeoKassil'in 'Kaleci' kitabını okusa da anlasa!

NECİP YERİNE 'VELİ'ZEDE
Beşiktaşlı'nın çilesi 2 mevkiyle biter mi? Bitmez tabii! Necip'siz Beşiktaş orta sahası, karbüratörsüz yola çıkmaya çalışan araba gibi! Bu sezon Beşiktaş'ı sırtında taşıyan Necip varken sakatlıktan sonra eskisinden bile sıradanlaşanVeli 'modern önlibero' ile defansın önünde çakılıp kalan 'memur önstoper'i arasındaki negatif farkın formaya bürünmüş haliydi! Maçın hakeminin de 'kötü performans dalı'nda Cenk, Uğur, Veli üçlüsünden eksiği yoktu tabii!
Yine de hiçbiri (kötü anlamda) bir Batuhan değil! Batuhan'ın müsait durumda bir sürü arkadaşı varken 'kastığı' o absürd ötesi şutunu Erkin Koray bile açıklayamaz! Sahi Erkin Baba'nın 'Krallar' şarkısı süperdir değil mi ama bu kafayla Batuhan ne kral olur ne de kral yapabilir! Ne olacağını ben biliyorum ama RTÜK var!
Öyle ya da böyle, Antalya hak etti, kazandı. Bu başarıda kartal payı Mehmet Özdilek'in. Futbolculuğunda Scifo ile karşılaştırılacak kadar kudretli olan Mehmet hoca teknik adam olarak da Türkiye'nin Bielsa'sı olmak üzere. Dar bir kadrosu olmasına rağmen geçen yılın UEFA ve Kral Kupası finalisti Athletic Bilbao kadar cesur ve zevk veren bir takım yarattı!

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!