• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
2 Aralık 2012 Pazar

Beşiktaş'ın Şahenk'leri nerede?

Beşiktaş bu sezon ilk kez çok iyi oynamadan kazandı. Peki, Ordu deplasmanı mı daha zordu yoksa Fernandes'sizlik mi? Fernandes varken de Beşiktaş dün geceki gibi ısrarla garip ötesi goller yiyor. Rahmetli büyük usta Kemal Sunal'ın filmlerindeki maçlarda bile görmeye alışmadığımız bu tarifi zor savunma hataları Beşiktaş'ın neredeyse her maçta gol yemesine sebep oluyor.
Madem Fernandes yok, o zaman savunmanın önünde 2 iç oyuncusu kontenjanından Necip ve Toraman'ı oynatıp 2. yarıda olduğu gibi Oğuzhan'ı santrfor arkasına almak gerekmez mi? Ama Beşiktaş, Ordu gibi sürekli kanatlara açılan çift santrfor formatlı bir rakibe karşı oynarken sadece Toraman'ı 'ön stoper' gibi savunmanın önüne dikmişti. İlk yarıda Oğuzhan ile Necip'in ise orta sahanın neresinde oynadığı belli değildi. İlk gol sadece sol bek yetersizliğinden değil, o esnada Beşiktaş sol içinin kim olduğunun belli olmamasından da yendi.
Atılan gollerin ilki son haftalarda alıştığımız, izlemeye doyamadığımız 'takım hücumu ateşi' sayesinde geldi. Diğeri ise son 8 yıldır Fernandes'le beraber uğruna ödenen bonservis parasının daha fazlasını Beşiktaş'a futbol değeri olarak katan yegane isim Oğuzhan'ın Allah vergisi yeteneği sayesinde. Oğuzhan zamanında bu vuruşları Van Persie'den öğrendiği gibi Beşiktaş altyapısında geleceğin Feyyaz'larına da öğretmeli derim.
AH UĞUR VAH UĞUR!
Uğur Boral'ı yakından tanıyan kimse bu kadar iyi bir insanla ilgili kötü bir şey söylemek istemez. Ama maalesef geçirdiği ağır şanssız sakatlıklardan sonra Uğur iyi insan olduğu kadar iyi bir futbolcu değilmiş gibi oynuyor. Defansif açıdan yaptığı hataları, ofansif yetenekleriyle telafi etmesini bekliyoruz ama maalesef o da olmuyor.
Şu anda Beşiktaş yönetiminin elinde ara transfer için belirlenmiş 25 isimlik bir sol bek listesi var. Ancak yıllardır etrafta 'Beşiktaşlı'yım' diyerek hava atan, Beşiktaş üzerinden kendi reklamını yapan onlarca iş adamı bir araya gelip Ferit Şahenk'in kendi tuttuğu takıma yaptığı katkının 10'da 1'ini bile yapamayacaklarsa Uğur Boral'dan çok daha iyi bir sol bek zaten gelemeyecek!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak