• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Ekim 2012 Pazartesi

Beşiktaş akbil bile basamaz!

Beşiktaş ilk yarıda da 'sadece mücadele' etti. Rakibine yalnızca 2 gol pozisyonu fırsatı verdi ama 2'si de gol oldu! Buna karşın Beşiktaş ilk 45'te rakip kaleye 7 şut atarken sadece 1'i isabetliydi.
1-0 geriye düştükten sonra Fernandes ileride basmak istedi. Ancak bazı takım arkadaşları sanki Perşembe gecesi Almanya deplasmanında oynayan F.Bahçeli rakipleri değil de bizzat onlarmış gibiydi: Değil ileride basacak, akbil bile basacak halleri yoktu!
Futbolda mücadeleyi teknik kalite ve taktik akılla birleştirmeyince işler Albert Camus'nun 'Sisifos Miti' kitabına dönüyor. Mücadelen ile kayayı sırtında taşıyorsun ama götürmen gerektiği yere ulaştıramayınca sürekli yeniden o her seferinde daha da ağır gelen kayayı sırtlamak zorunda kalıyorsun.
Yenilen ilk golde, 3'ü stoper formasyonlu 4'lü savunma artı önlerinde iki önlibero ile oynayan takım 3 rakip hücumcuyu etkisiz hale getiremiyor:
Sow'un golünden önceki orta yapılırken aynı çizgide 3 Beşiktaşlı savunmacı ve 3 F.Bahçeli hücumcu var. Yani 'en iyi savunma yapısı', en 'defansif mücadeleci' tercihleri yapınca ortaya çıkmıyor. Sahi Escude en son ne zaman sol bek oynadı?
Daha doğru soru, genelde sol bekler 30'undan sonra tempolarının düşmesi nedeniyle sol stopere çekilirken neden 33'lük Escude bu maçtan önce sol beke çekildi? Beşiktaş'ın sol kanadının sorunu zaten yeteri kadar hızlı olmaması değil miydi?
YA DÜZELT YA DA HESAPLAŞ
Beşiktaş'ın 'ofansif kimya bozukluğu' da ayrı bir tartışma konusu. Yenikken uzun topla çıkmaya çalışmak mı, yoksa o uzun topla buluşan en ilerideki oyuncun Almeida'nın orta sahanın sadece 5 metre ilerisinde olması mı daha acayip? Her şey bir yana bu finansal vaziyette rakipler son model tayboksçu, Beşiktaş ise emektar boksör edasında. O yüzden ya bu durumu düzeltmek ya da bu hale getirenlerle hesaplaşmak gerekmiyor mu?
En iyi McGregor biliyor: Futbolda başarı 'sadece mücadele ederek' gelseydi, mücadeleci futbolun ağababası İskoçya en azından bir kez Dünya Kupası'nı kazanırdı. Ancak 'sadece mücadele etmek'le yetinen İskoçya en son Dünya Kupası'na katıldığında daha Necip Uysal ilkokula başlamamıştı!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak