• $9,3181
  • €10,8231
  • 530.469
  • 1417.11
3 Mayıs 2013 Cuma

(Benfica-Fenerbahçe) Kadro derinliğine takılmak!

ALİ ECE

İlk yarıda FB’nin en çok top çalan oyuncusu santrfor Sow’a en yakın oynayan Salih’ti. Salih tam 4 top çalıp ekstra katkı sağlarken, asıl top çalma-rakibi kesme görevinde olan önstoper Selçuk Şahin ilk yarıyı hiç top çalamadan tamamladı.

FB ilk yarıda toplam 18 kez rakipten top kapmayı başardı ama rakip kaleyi tutan birisi penaltı vuruşu olmak üzere sadece 2 şut atabildi. Maalesef Fenerbahçe, Benfica’nın defans-ofans arası geçiş temposuna, hızına yetişemedi. Selçuk tempoya yenilip görevini yapamadı.

CARDOZO'YU  BOŞ BIRAKMAK VAHİM HATAYDI

Halbuki ilk maçın gizli kahramanı Mehmet Topal, İstanbul’da Cardozo’ya servis edilmeye çalışılan topların
% 90’ında rakibin pas kanallarını tıkamıştı. Benfica’nın boğucu bir baskı kurduğu dakikalarda Webo olsaydı, havadan direkt atılacak uzun toplarda arkadaşlarına duvar olup takım savunmasına sonradan hücum geliştirebilecek gerekli nefesi aldırabilirdi. Yine de takım savunması demişken yenilen 2. golün izahı yok! 35’te skoru bıçak sırtı 2-1’e getiren golden önce Benfica ilk 35’te tüm duran topları çok hızlı kullandı. Ama 2. golde Fenerbahçe takım savunması, bu hızlı kullanılan serbest atışlara karşı gösteremediği reaksiyonun, kolektif refleksin kurbanı oldu. Gösterilemeyen reaksiyon bir yana o pozisyonda Cardozo’yu bu kadar boş bırakmak vahim bir hataydı.

BİRÇOK OYUNCU YEDEKLİĞİ KABULLENMİŞ

Benfica’nın 70 dakika boyunca sergilediği tempo ve ofansif hız karşısında Fenerbahçe’nin ideal olmayan 11’inin çektiği sıkıntılar finalin elden kaçmasının ana nedeni. Daha önce İstanbul’daki Gladbach maçında da şahit olduğumuz gibi Fenerbahçe’nin birçok oyuncusu yedekliği kabullenmiş, kadroda alternatif oyuncu statüsünü kovalamamış oyuncular. Uzun süredir bu kadar yüksek tempoda oynamayan bu kadar çok oyuncu olunca Fenerbahçe’deki kadro derinliği meselesi acıtıcı bir şekilde tekrar ortaya çıktı.

Yarı final, bu sezon için önemli bir başarı. Ancak Fenerbahçe kadrosunu derinleştirdiği ve yedek oyuncuları yedeklikten alternatif oyunculuğa terfi ettiği ölçüde gelecekte daha fazlasını da başarabilecek bir nüve bu sezonki genel UEFA performansında mevcut.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar