• $12,4032
  • €14,0191
  • 711.874
  • 1776.41
23 Ocak 2013 Çarşamba

Belhanda Sow yapar

Belki F.Bahçe tarihine bir daha Alex kadar kudretli bir 10 numara gelmeyecek ama Alex
sonrası elde kalan alternatiflerden sonra Belhanda özellikle Sow için çöldeki su tadında

2003 yazında Marsilya teknik heyeti 13 yaşındaki bir 'futbol büyücüsü'nden bahsediyordu. O zamanlar doğup büyüdüğü şehrin amatör takımı Avignon'da libero oynayan Belhanda, dillere destan hızıyla Marsilya, PSG, St.Etienne, Monaco ve Lyon'u daha çocuk yaşta peşine takmıştı. Ancak 8 kişilik Fas göçmeni ailenin reisi, bu kadar küçük yaşta uzaklara gitmesine izin vermedi. Ama Younes 15'ine geldiğinde taşradan daha büyük bir takıma gitmek için izni koparmıştı bile.
LAURENT BLANC'DAN BERi EN iYiSi
BELHANDA, 2005'te bir genç Cantona'nın yaptığı gibi Montpellier'nin yolunu tuttu. Fransa futbol tarihinin en iyi liberosu Laurent Blanc'ın zamanında olduğu gibi Montpellier altyapısının medar-ı iftiharı olacaktı. Ama bir farkla: Gençliğinde 10 numarada oynayan Blanc zamanla libero-stopere evrilirken, Younes de tam tersi bir yol izledi ve libero geldiği altyapıda özel yeteneklerle bezenmiş bir 10 numaraya dönüştü.
ZİNEDİNE ZIDANE'IN VELiAHTI?
ŞUBAT'TA 23 yaşına girecek olan Belhanda, Zidane tarafından 'O benim veliahtım olacak' diye lanse edilmiş bir yıldız. Gerçekten de Belhanda altyapıdan A takıma çıkmadan kısa süre önce 2. ligde sürünen Montpellier geçen sezon tarihinde ilk kez Fransa Ligue 1 şampiyonu oldu. Belhanda zamanında genç Zidane'ın Bordeaux'nun efsanevi Intertoto-UEFA finali sezonunda yarattığı etki ve farkın 2012 versiyonunu yarattı.
MOUSSA SOW 'YENi GiROUD' OLUR!
2009'DA Fransa'nın en önemli altyapı turnuvası olan Gamberda Kupası'nda Montpellier'nin şampiyon olmasında da kilit rol oynamıştı. 3 yıl sonra bu kez şampiyon olan Montpellier A Takımı'nın Arsenal'e giden Giroud ile beraber en büyük kahramanı oldu. 28 maçta 12 gole imza atan Belhanda 36 maçta 21 golle Fransa Ligue 1 gol kralı olan Giroud'ya yarattığı pozisyonlarla da 'Ligin En İyi Genç Oyuncusu' ödülünü kazandı.
NICOLLIN VE GIRARD'LA ARASI BOZULDU
GEÇEN sezon Montpellier'yi ofansif yaratıcılık bağlamında sırtında taşıyan Younes Belhanda, PSG ve Lille maçlarında gördüğü kırmızı kartlardan sonra gaf ustası Montpellier başkanı Nicollin'in hışmına uğradı. Lig şampiyonluğundan sonra Belhanda'nın yaptığı 'Buradaki hedefime ulaştım şimdiki hayalim Dortmund veya Bayern Münih'te oynamak' açıklaması ikili arasındaki yangının üstüne dökülen benzin kıvamındaydı.
BELHANDA İÇİN HOCAYA BASKI YAPTI
GELİŞİMİNDE büyük rol oynayan teknik direktörü Girard'a ise Arsenal'e satılan gol ortağı Giroud'nun yerine kimsenin alınmaması üzerine bozuk atan Belhanda asıl şoku sakatlığı geçip Fransa Ligue 1 ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayınca yaşadı. Geçen sezondan farklı olarak Belhanda'yı 10 numara ve sol forvet yerine bizzat Giroud'nun yerine santrfora kaydıran Girard 'Profesyonel olup dediğimi yapmak zorunda' deyince ipler koptu. Ancak başkan Nicollin oyuncunun bonservis değerini azaltmamak için Girard'a ısrarla Belhanda'yı oynatmasını emretti. Takımın 1 numaralı penaltıcısı olan Belhanda penaltıları Panenka tarzı atmaya devam edince kriz iyice alevlendi.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor