• $7,3527
  • €8,9315
  • 438.108
  • 1545.47
20 Eylül 2011 Salı

Beckham Fernandes

Ulvi Sidnei
'Yaz Okulu' gibi 2 haftalık fikstürün 1 haftaya sıkıştırıldığı bir ligimiz var! Beşiktaş'ın rakibi A.Gücü'nün ilk 11'inde 'Türk futbolu yönetim faciaları' nedeniyle 28 gündür antrenman yapmayan ve aylardır emeklerinin karşılığını alamayan bir sürü futbol emekçisi var. Başlarında da Beşiktaş'ın alacakaranlık günlerinden 'zor futbol görevleri'nin değişilmez karakteri Ziya Doğan!
OSASUNALI DOĞAN!
Öyle ki Ziya Hoca'ya aynı anda Barcelona ve Osasuna'dan teklif gelse Ziya Hoca 'daha zor bir görev' olduğu için Osasuna Başkanı'nın ricasını kıramaz!
'Çok çalışmak' ve 'zor görev' demişken dün gece İnönü ahalisi bir konuda hem fikirdi:
Keşke Beşiktaş'ın hocası Carvalhal da iddia ettiği gibi rakipleri incelediği kadar kendi oyuncularını izlese de Pektemek'in yedek kaldığı yerde Edu'ya 'santrfor' demek zorunda kalmasak!
YENİ HÜCUMCU!
Neyse ki duran topların efendisi Beşiktaş'ın saha içindeki David Beckham'ı Manuel Fernandes var. Fernandes'in ölü toplara verdiği 'anlık hayat'larla en azından Siyah-Beyaz bir günü kurtardık. Ayrıca maç 1-1'lik pozisyon vasatlığına sıkıştığı anlarda Fernandes'in tribünleri 'Recep Çetin'vari bir hareketle ateşlemesini de not düşelim; haddimiz olmadan da olsa takdir edelim!
Tabii ki 10 yılda 5 şampiyonluk yaşatan savunma zanaati Ulvi Güveneroğlu'nun Siyah-Beyaz ruhu içine giren Sidnei'ye de bir parantez açmak lazım. Edu, eski bir savunma oyuncusu o ayrı ama Sidnei de acil durumlarda 'yeni bir hücum oyuncusu' gibi hava toplarında kudretli bir gol silahı!
ERNST DÖN ARTIK!
Carlos Carvalhal rakipleri kadar kendi oyuncularını da doğru incelediği ölçüde Beşiktaş daha iyi oynayabilir. En başta da Hugo Almeida olmayınca Edu vasatlığı yerine Türkiye Ligi'nde test edilip onaylanmış Mustafa Pektemek gol sanatını tercih ederek işe başlasa pozitif bir adım olmaz mı?
Bir de Beşiktaş'ın olmazsa olmazı, orta sahanın baş zanaatkarı Fabian Ernst'in bir an önce dönmesi lazım. Yoksa Fernandes'in ölü toplara verdiği hayatla kaç günü daha kurtarabiliriz ki?


<p>HDP’nin Esenyurt ilçe binasına düzenlenen operasyon  kapsamında terör örgütü elebaşı Abdull

HDP siyasette sona mı yaklaştı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...