• $16,9796
  • €17,493
  • 984.347
  • 2405.43
1 Mayıs 2014 Perşembe

Bayrampaşa çamuruna gömülen otobüs

Simeone, hafta sonu Liverpool-Chelsea maçını izleyip çok önemli bir ders çıkarmış: Madrid’de oynanan ilk maçta da olduğu gibi 'Chelsea’ye karşı topa sahip olacağım' diye topla düşük tempoda fazla oyalanmak daha çok kendi takımına zarar. Bu yüzden kart cezalısı Gabi’nin yerine Raul Garcia’yı eski mevkisine çekmeyip yedek bırakmış. Eski Chelsea’li Tiago’nun “direkt tek pasçılığı” ve tecrübeli kesiciliğinden istifade etmeyi tercih etmiş. Ne de olsa 21. yüzyıl futbolunun kazandıran formülü savunmacılarınızdan ne kadar ofansif, hücumcularınızdan da ne kadar defansif verim almak arasında kurduğunuz dengeli kimyaya dayalı. Mourinho maça sağda Ivanoviç + Azpilicueta olmak üzere iki bekle başlamıştı. Karşılarındaki Atletico sol beki Filipe Luis ise Chelsea otobüsünün duble kapısını sağından patlattı ve ilk yarıda Atletico Madrid’in en fazla isabetli pas veren oyuncusu oldu!

Sonrasında en kritik dakikada “Tamam Mourinho öne geçti, şimdi otobüsü park eder” zannedilen anda sahneye 10 yıl önce Mourinho’nun ısrarıyla Chelsea’ye transfer olan vatandaşı Tiago çıktı. Ezbere içeri doldurmak yerine tek pasla akının yönünü değiştirip, geliştirdiği pozisyonun sonunda La Liga’da tüm sezon tek golü olan Adrian kariyerinin en önemli golünü attı!

“Senin otobüsün benim otobüsümü döver” diye geçeceği zannedilen maçta Simeone, Mourinho’nun otobüsünü durdurmanın kestirme yolunu çok iyi çalışmış, çalıştırmıştı. Bütçe açısından bakınca birinin elinde motosiklet diğerininkin de ise otobüs vardı. Motosikletin otobüsü geçmesi için otobüsün çamura saplanması gerekiyordu. Sezonun en “çamur” forveti Costa yolu tıkadı, Arda Turan İspanya’da geliştirdiği tekniği ve fizik disipliniyle Bayrampaşa inadını birleştirince İngiltere’de daha önce oynadığı 9 maçta sadece Leicester’ı yenebilen Atletico Madrid, 458 milyonluk kadro değeri olan Chelsea’yi istop ettirdi.

Arda, İspanya’ya giderken “Oynayamaz orada zaten Atletico küçük takım” diyenler online mı? Türkiye Milli olup son Şampiyonlar Ligi finali oynayan bir başka Türk futbol harikası Yıldıray’ı da beğenmezlerdi! Rahmetli Kemal Sunal’ın unutulmaz repliğindeki gibi “Seni kim beğensin!”

Hey gidi Arda, yıllar önce gecenin bir yarısı Şehremini Lisesi’nin bahçesindeki halı sahada Şampiyonlar Ligi finali oynuyormuşçasına gece yarılarına kadar coşar, benim gibi komşularını uyutmazdın. Dün gece de mutluluktan uyutmadın, uyku borcun çoğaldı ama canın sağolsun, Lizbon’daki büyük gecede ödersin artık!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı