• $16,7317
  • €17,7118
  • 988.757
  • 2529.81
24 Ağustos 2012 Cuma

Batalla resitali

Bursaspor hep şanssız kuralar çekti. Avrupa'daki ilk deneyiminde D.Kiev'le eşleşirken o sezon sonunda Twente UEFA'da finale kadar çıkmayı başarmıştı. Son yıllarda ise Twente, Hollanda futbolunda sürdürülebilir kalkınmayla eş anlamlı. Kağıt üzerinde hep iddialı ve çok desteklenen takımlar olmalarına rağmen kendi liglerinde sadece birer kez şampiyon olmalarıyla Bursa Türkiye'nin Twente'si, Twente de Hollanda'nın Bursa'sı gibi. Ama işte her iki lig arasındaki sağlıklı ve eşitlikçi gelişme şartları maalesef Türkiye aleyhine.
Bursa, sadece Twente'yi değil her şeyden önce bu 'Türk futbolu aleyhine şartlar'ı yendi. Baliç-Biyediç'li Intertoto dönemi ruhu ile Sağlam'ın her sezon geliştirdiği futbol aklının sentezi bu tarihi galibiyeti getirdi.
4. dakikada Sestak'ın kaçırdığı pozisyonun çok benzerini yakalayan Chadli maalesef affetmedi.
Yenilen gol öldürmedi, tam tersine gerçek Bursa'yı diriltti. Batalla ve N'Diaye'nin derinlemesine pasları, çizgi halinde ileri çıkarak orta sahasına çok yakın oynayan Twente savunmasını ters köşeye yatırmak için yapılabilecek en güzel futbol doğrusuydu.
Batalla daha da fazlasını yaptı, adeta kramponla şiir yazdı. Hatta Premier Lig'de birçok takımın gözdesi olan Douglas gibi bir 'defansif hava kuvvetleri komutanı'nın lideri olduğu Twente savunmasından sıyrılmayı başarıp kafasını tenis raketi gibi kullanarak harika bir galibiyetin mimarı oldu.
BURSALI GIGGS OZAN!
Steve McLaren'ın Alex Ferguson'un yardımcısı olduğu dönemin İngiltere Ligi açıklarını hatırlatacak şekilde inatla direkt çizgiye inerek Giggs ortaları yapan Ozan'ın 'asistorta'ları ayrı bir futbol güzelliği. Batalla'nın jeneriklik vuruşu ise güzel ötesi!
Rövanşta ne olursa olsun dünkü skor ve sergilenen oyun, Türk futbolunun bu zor döneminde çok önemli.
Rövanş için kilit adamlardan birisi Musa olabilir. İlk 15 ile Chadli'nin golüne kadar Twente'nin yaptığı etkili hücum preste 26 kez altyapı milli takımlarımızda forma giymiş yetenekli genç orta saha Musa'nın inisiyatif alamaması halen Ergiç'in yerinin doldurmadığını gösteriyor. Musa rövanşta Ergiçleşirse tur bileti gelir.

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Karahantepe geçici çatıyla korunma altına alınacak

Her gün iki tane yumurta tüketirseniz... İşte vücudunuza etkileri

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi