• $13,6695
  • €15,5232
  • 776.547
  • 1880.06
23 Mart 2013 Cumartesi

Başlığa gerek var mı?

Tabii ki futbolda şiddetin ş'si bile olmasın! Ancak Andorra ile oynamak da Andorra'nın sizin kalenizde net pozisyonlar bulması da fena halde psikoloji bozuyor! Bu maçı kazandıkları için milli takımı temsil edenlere prim verilir mi bilmiyorum ama bu maçı sadece katlanıp izlediği için bile milli takım taraftarlarına prim verilmeli.

O prim de parayla değil kalan tüm maçları kazanarak milli formayı temsil edenler tarafından ödenmeli!

3 YILDIR ATAMIYOR

Temkinli mi başladık yoksa son milli maçlardaki futbol psikoloji mi tamamen mi bozdu? Bilmiyorum ama 3 yıldır resmi maçlarda gol atmayan Andorra kalemizde tehlike yarattı. Tabii ki adamların çoğu amatör de olsa onlar da istop değil futbol oynuyorlar, en azından oynamaya çalışıyorlar. Andorra'nın bizim yarı sahada üst üste yaptığı pasları görünce tam çay içmeye hazırlanıyordum. Ama çaya şeker yerine tuz koymuşum daha da kötüsü fark etmeyip tuzlu çayı içmişim. Maçın oynandığı Türkiye'deki birçok zemini andıran zemin de tuzlu çayın futbol versiyonu tatsızlığındaydı. Ancak Andorra-Macaristan maçı da Wembley'de değil benzer zemin şartlarında oynandı. Macarlar 5-0 kazanırken ilk gollerini 12. dakikada stoperleri Juhasz atmıştı!

İYİ Kİ SELÇUK VAR

Macaristan bizden farklı olarak ne yapmıştı? Kötü zemini hesaplayarak uzun toplarla rakibi sürklase etmişti. Ama bizde Selçuk İnan, Nuri gibi efektif uzun paslar atan oyuncularımız varken önce anlamsızca yerden sabırlı kısa paslar denedik. Sonra da uzun top atmayı akıl etsek de nedense onları yerden atmaya çalıştık, tabii ki kısa oynayınca yerde 1-2 kez seken topu yerden uzun oynayınca 3-4 kez sekti!

Neyse ki ideal zemin bir yana yer çekimi olan her yerde oradan frikikleri gole çevirebilen Selçuk İnan vardı. 2. golümüz de kolektif organizasyondan çok Arda'nın 35 metre top sürerek tek başına yarattığı pozisyondan geldi. 2. yarı daha az kötüydük ama 90 dakika sonunda iki milli beklentimiz de yerine gelmedi. Ne farklı kazanıp moral bulabildik ne de iyi oynayıp Türkiye'ye umut verebildik.

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu