• $8,4953
  • €10,2948
  • 500.684
  • 1441.33
08 Aralık 2013 Pazar

Baroni ile çarkıfelek bölüm 2131231

Baroni gerçekten de çarkıfelek oyununun futbol versiyonu. Mesela Baroni’nin sadece geçen sezon Mönchengladbach deplasmanındaki performansını izleyen birisi “Vay be ne kadar iyi futbolcu” diyebilir. Abartmıyorum çünkü o gece Baroni’nin liderliği karşısında 4 - 2 yenilen Mönchengladbach, bu sezon kendi sahasında oynadığı 8 Bundesliga maçının 8’ini de kazanırken 23 gol attı sadece 5 gol yedi! Alman ekibinin geçen yılki 11’inden farklı olarak 3 oyuncu toplam 5 milyon euro’ya ilk 11’e eklemlendi.
Bu sezon Arsenal deplasmanında Baroni’yi ilk kez izleyen birisi ise “Bu adamın Fenerbahçe’den bu kadar yüksek maaş alması saçmalık” diyebilir. İki çelişik fikir de o maç günlerine göre doğru tespitler aslında. Çünkü Baroni bu, bir maç duran toplarda Alex’i bile aratmaz, başka bir maç Steviç’i mumla aratır!
Dün gece de Baroni çarkıfeleği ilk 30 dakika 0’da geldi durdu, çoğunlukla “pas” geçti! 45 artıda ise Baroni, Alex yüksek kalitesinde bir frikik golü atarken çarkıfelek en yüksek puana isabet etti. İlk 15’te Baroni, sanki Mehmet Topal’ın yapışık ikiziymişçesine Fenerbahçe’nin usta çapasına yakın oynadı. Bu pozisyon alma hatası, taktik açıdan gereksiz olduğu kadar stratejik açıdan da Fenerbahçe’nin son 1 ayda deplasmanlarda yakaladığı enerji ivmesine sekte vurdu. İlk 15’te 26 pas hatası yapıldı. 30. dakikada 43üncü, 45 artıya girerken ise 62. pas hatası yapılınca son 2 aydır Fenerbahçe ilk kez ideal Ersun Yanal futbolunu oynayamadı. Ta ki ilk yarı bitmeden hemen önce Baroni, Juninho-Nakamura-Alexstandardında harika frikiklerinden birisini atana kadar!
2. yarıda Rize gömülünce, Emenike hızını kullanabileceği boş alan bulamadı ama Baroni, Mehmet Topal’dan kopup asıl verimli olacağı alanlarda oynamaya başladı. Rize’yi bu dakikalarda ayakta tutan isim kaleci Serkan oldu. Ersun Yanal ise Emenike’yi dar alandan kurtarmak adına Webo’yla forveti 4’ledi. Buna karşın Rizespor, Kweuke çıkmak zorunda kalınca Sezer’i alarak 4’ü de stoper orjinli geri 4’lüyle oynamaya başladı. Bu 4’e 4’te beraberliği % 51 oranda duran toplar bozabilirdi. Baroni, kariyerinin en iyi kornerlerinden birini kullanınca Rize’nin 4 stoper orjinli savunması da işe yaramadı. Webo attı, Fenerbahçe son 2 ayda en az iyi ya da en kötü oynadığı maçta 3 puanı aldı.
Caner’in görüp bir dahaki hafta için cezalı duruma düştüğü ilk sarı kartın açıklaması zor. Ancak 2. yarıda sarı kartı varken topa elini uzatmasının açıklaması yok!

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

Tüm bildiklerinizi unutun! Seyahat ve deniz yolculuklarını kökten değiştirecek

Filistinli aileler, işgalci İsrail saldırılarından korunmak için okullara sığındı

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı