• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
9 Aralık 2011 Cuma

Aynen devam!

İlk 15 dakikada Beşiktaş, Manisa'nın 2 katı isabetli pas (88-44) yaptı. Hatta 20. dakikada topa sahip olma oranı %61 Beşiktaş lehineydi ancak Manisa kalesinde tehlike yaratamamıştı. Bunun sebebi 13. maça kadar ligin en az gol yiyen takımı Manisa'nın Kemal Özdeş yapımı bir 'takım savunması harikası' olması. Son 9 maçında sadece 3 gol yiyen bu Manisa'ya deplasmanda 4 gol birden atmak ise Beşiktaş adına harika ötesi!
Her hafta daha önceki hatalarından ders alan Carvalhal baktı ki Beşiktaş 'pas estetiği'ni 'skor istatistiği'ne dönüştüremiyor, 25. dakikadan itibaren Beşiktaş Q7 önderliğinde hücum prese başladı. O dakikalarda Necip'in de hücum pres planında öne doğru oynamaya başlamasıyla kazanılan frikik geldi. Carvalhal belli ki oyuncuları duran toplara özel olarak çalıştırmış. Barajın sağına ve soluna koyduğu Beşiktaşlıların yarattığı karmaşa, ligin en formda kalecilerinden İlker'in topu dahi görememesinde etkendi. Ama tabii ki asıl belirleyici etken Q7'nin ölü topa klası ölçüsünde sihirli bir hayat veren usta vuruşundaydı. Q7 artık her pozisyonda 'trivela fantezisi'ne girmiyor, pozisyon hangi vuruşu gerektiriyorsa onu yapıyor, golleri ardı ardına geliyor.

PEKTEMEK&FERNANDES
Golden sonra Carvalhal'ın sezon başından beri en büyük hatasını düzeltmesi sonucu Beşiktaş nihayet öne geçer geçmez Serie B takımı edasıyla geri çekilmedi, 0-0'kenki oyun planına devam etti.
Formsuz Almeida yerine Mustafa Pektemek'e şans verilmesi de meyvesini 2. gol olarak verdi. Bu maça kadar ligin en az gol yiyen savunmasını hallaç pamuğu gibi atan Pektemek sadece gol demek değil!
Pektemek, Beşiktaş kadrosunda 21. yüzyıl futbolunda geçer akçe olan ideal forvet profiline en yakın isim: Pektemek santrforda oynasa da maç içinde gerektiğinde açık oyuncuları gibi kanattan top alıp taşıması, gerektiğinde de orta sahasına eklemlenmesi özelliklerini de oyun profilinde bulunduran son model bir yerli forvet! Carvalhal, Pektemek'in maç kondisyonunu geliştirdiği ölçüde Beşiktaş hücumda daha az sıkıntı çekecek gibi.
'Kornerlerin Efendisi' Fernandes ise pas sanatının yanına savaşçılığını da ekleyince sakatlıklarından önce Valencia'nın kendisine neden 18 milyon euro verdiğini hatırlatan bir performans sergiledi. Aynen devam!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak