• $9,4902
  • €11,0491
  • 542.569
  • 1455.42
20 Nisan 2013 Cumartesi

Aybaba'nın istifası yetmez

 

Beşiktaş savunması maçın hemen başında nasıl ligin en kurt golcülerinden birine bu kadar net bir gol fırsatı tanıyabilir? Çünkü Beşiktaş bu sezon ligde her takımdan gol yedi! Çünkü Beşiktaş teknik direktörü, 'takım savunması'nı koşmak ve mücadele etmekten ibaret sanıyor. Hâlbuki bizzat kendisi ve 2 yardımcısı Beşiktaş tarihinin en iyi 10 yerli savunmasından 3’üydü. Aynı kalitenin 10’da 1’ini teknik adam olarak gösterememeleri ise çok acı verici!

Futbolun modern dinamikleri o döneme göre artık çok farklı. Mesela Ernst gibi 'sadece koşuyor ve yan pas yapıyor'a indirgedikleri “çapa”lar takım savunmasının aslında belkemikleri, kademe organizatörleri, balans ayarcıları…

Beşiktaş’ın dün geceki takım savunmasının balans ayarı ne kadar bozuk ise takım hücumu ayarları da o kadar Beşiktaş kalitesinden uzaktı. Zaten ilk yarım saat sonunda Samet Aybaba bir kez daha “Hatalı 11 çıkardım” dercesine hücum hattında erken değişikliğe gitti, daha doğrusu Holosko’yu günah keçiliğine terfi ettirdi! 

SAĞLIĞA ZARARLI TAKIM SAVUNMASI

Gekas’ın 2. golünde Beşiktaş takım savunması Beşiktaşseverin sağlığını bozmaya yemin etmişçesine inatçıydı: Gelen 1 Akhisarlı oyuncunun üstüne gidip basmaya çalışan 3 Beşiktaşlı vardı. Arkalarında ise diğer 3 Beşiktaşlı oyuncu yarımşar metre aralıklarla ofsayta çıkmaya çalışırken Gekas yine kaleciyle karşı karşıya kalıp golünü attı. 

Hâlbuki pozisyonun başında 6 Beşiktaşlı oyuncu birbiriyle iletişim halinde olsa Gekas bile bu kadar rahat bir gol atamayacaktı. Ama dün gece Beşiktaş takım savunması için kademe ve adam paylaşma Çince yemek tarifi kadar yabancı bir mevhumdu! 

GEKAS’I ERDAL BAKKAL’A SORSUNLAR!

Aybaba, Gekas’ı transfer edip etmemek adına Mesut Bakkal’a danışmıştı. Hâlbuki bizim gurbetçi bakkala ya da Erdal Bakkal’a bile sorsa Gekas’ın nasıl savunma arkasına sarkıp Almanya gol kralı olduğunu anlatırdı! Ama onlar bile bana Aybaba’yı göreve getirenlerin “Teknik direktör başarılı”dır saçmalığını açıklayamazlar. 
Aybaba’nın istifa etmesi yetmez. Aybaba inadı uğruna İbrahim Altınsay’ı kaçıranlar, hem yönetim kurulu hem de kongreden sonsuza kadar istifa etmeli. “Malzeme kısıtlı” yalanını öne sürerlerse al sana Akhisar gerçeği!

<p> </p>

Arabeskin 'Babası' kim?

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu