• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
17 Ekim 2012 Çarşamba

Avcı Egervari...

Macaristan en son 1986'da büyük bir turnuvaya katılmıştı. Egervari 1986 takımının yardımcı hocalarından biriydi. O 1986 yazından bu yana milli takımımız 26 yılda 12 kez teknik direktör değiştirdi. Mustafa Denizli ve Fatih Terim 2'şer kez hoca rotasyonunda görev aldı. Bu sabah itibarıyla Avcı'nın kellesini isteyenler yine bu 2 hocadan birini öneriyorlar. Halbuki zamanında bu 2 hoca da tıpkı bir diğer değerli teknik adam Şenol Güneş gibi bu sabah isimlerini öneren fast-food futbol tüketicilerimiz tarafından adı futbol mahkemesi olan programlarda yerden yere vuruldu, kovulmaktan beter edildi.
Dün gece de gördüğümüz gibi Türkiye Milli Takımı'nı çalıştırmak adeta bir 'Mission Impossible' yani imkansız bir misyonu beyhude yerine getirmeye benziyor.
Sahi Egervari bir ara 'İngilizce'mi geliştireceğim' diyerek 6 aylığına teknik direktörlüğe ara verdi. Biz de bu işi ara vermeden deneyen Fatih Terim bir basın toplantısında İngilizce pratik yaptı diye 60 ay karikatürize edildi!
SZALAI MI NURİ ŞAHİN Mİ?
O arada Egervari, Macaristan U-20 takımını Dünya Kupası'nda 3.lüğe taşıdı. Bu Macaristan'ın Puşkaş'lardan beri en büyük başarısıydı. Egervari takdir edildi, bir üst yaş grubunun başına geçti. Sonra o gençlerle de başarılı olunca her türlü normal futbol ülkesindeki gibi bir üste yani A Milli Takım'ın başına geçti.
Bizde ise Caner'lerle, Nuri'lerle U-17'yi Dünya Kupası'nda 4.lüğe taşıyan Abdullah Avcı, U-18'e geçirilmek yerine başarısı işine son verilerek 'ödüllendirildi'. Belki de Macaristan gibi aynı oyuncu grubu ve aynı teknik adam devam etseydi dün geceki kadar da umutsuz vaka olmazdık. Takımımızda biri Liverpool'da kiralık oynayan bir Real Madrid oyuncusu artı Bundesliga'nın güçlü takımlarında oynayan-oynamış bir sürü yeteneğimiz varken Real Madrid B takımından A'ya bir türlü geçemeyip Mainz'a gelen Szalai'dan o golleri yemezdik. Bizi yıkan Koman'dı değil mi, ne tesadüf 2009 U-20'de Koman en iyi 2.ci oyuncu seçilmişti, 1. seçilen Adiyiah ise geçen yıl ülkemize geldi. Kısaca futbol toprağımız kurumuş, bahçıvanı değiştirsen ne olur ki?

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak