• $16,722
  • €17,4755
  • 965.535
  • 2411.49
8 Şubat 2014 Cumartesi

Atiba'nın yanında overlokçu ne ki?

Gökhan Töre ne kadar basit oynarsa o ölçüde yeteneklerini % 100 verime dönüştürebiliyor. Maçı 1-0'a getiren golde Gökhan'ın sol ayak dışıyla Olcay'a yaptığı asist tam da “Made in Almanya Bundesliga” bir asistti. Tabii Olcay'ın pozisyonun gelişimini önceden sezip tam zamanında soldaki kendi mevkisinden ortaya kat etmesi de övgüye değer. Beşiktaş tarihinin yetenekleri geliştirme dalındaki ordinaryüs profesörü Hamdi Serpil Tüzün'ün yıllardır söylediği gibi: “Karar anı püf noktasıdır.” Olcay top Gökhan'a geldiğinde ortaya altıpasa doğru kat edip topu kafayla tiplemeye çoktan karar vermişti!
Oğuzhan'ın tam verimle devreye giremediği ilk yarıda Beşiktaş'ın gizli kahramanı ise ortada oynadığı her maçta olduğu gibi Atiba'dan başkası değildi. Rahmetli Vedat Okyar'ın “İcabında taraftarın bile kademesine giren oyuncu özeldir” diye nitelediği bir profildeAtiba. 1 dakika içinde rakip ceza alanında asist kovaladıktan sonra bir bakıyorsunuz kendi ceza alanında kademedeki son adam olup olabilecek en kritik müdahaleyi de yapabilecek ciğer ve oyun vizyonuna sahip. Üstelik bedavaya geldi, daha ne olsun! Bir daha bizim mahallede “Overlokçu evinize geldi” anonsu yapıldığında elime megafonu alıp “Overlokçu ne ki, Atiba Beşiktaş'a geldi kardeşim!” diye bağırasım var!
Atiba ortada kalıp yanına Jones da gelince Beşiktaş daha da organize ve verimli bir şekilde ön alanda presi yoğunlaştırabilecek oyuncu malzemesine sahip. İlk 11 yaş ortalaması 26. Beşiktaş gönüllü scout'larının keşfi PedroFranco 26 ve 71. dakikalarda Escude'nin Beşiktaş'a geldiği günden beri yaptığı toplam kritik kademe-müdahalenin fazlasını yaptı. O yüzden Beşiktaş'ı seven mümkünse bu gönüllü çalışan gençleri eleştirmek yerine motive etsin. Beşiktaş 4 yıl sonra Kamil Ocak'ta 3 puan aldı. Biliç bu kez oyuncu değişikliklerini tam zamanında ve tam isabetle yaptı. Ömer Şişmanoğlu bizim sadece adı süper ligin ölçeğinde Solksjaer-Chicarito değerinde, bir kez daha gösterdi.
Devre arası kampında Gaziantep'le aynı otelde kalmıştım. Oyuncuların sözleşmelerindeki daha 1 yıl öncesindeki hak edişleri bile ödenmedi. O yüzden oyuncuların çoğunu ve teknik heyeti tebrik etmek lazım. Son ana kadar uğraştılar. Gaziantep gibi futbolumuzun doğusunun en büyük markası çok daha düzgün ve adil yönetilmeyi hak ediyor.

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Bu mağara binlerce yıldır gizemini koruyor! Define avcılarının gözdesi

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok

Fenomen baba-oğul yine herkesi şaşırttı! Eski atarinin içinden bakın ne çıktı