• $16,6263
  • €17,3411
  • 968.085
  • 2396.83
12 Haziran 2012 Salı

Aslan formalı kedi

Ian Brown, 'Lions' şarkısında enteresan bir tarihi gerçeği anlatır: İngiltere'nin armasında 3 aslan vardır ancak iklim şartları yüzünden İngiliz ormanlarının doğal ortamında hiç aslan yaşamamıştır. İşin aslı dünkü İngiltere Milli Takımı bu tarihsel çelişkinin forma giymiş hali gibiydi. Fransa hücumcuları son vuruşlarda daha usta olsalardı, Euro 2004'teki karşılaşmanın yeniden gösterim seansını izleyebilirdik.
Hodgson 'muhafazakar taktikleri'yle 2004 model Eriksson'un matruşkasından çıkmış gibiydi. Johnson ve Cole gibi ofansif yetenek açısından Avrupa'nın en iyileri arasında olan hücumcu bekleri, stoperlerle aynı çizgiye zincirlemiş gibiydi. 2004'ten itibaren kesicilik özelliklerinden çok her savunma kilidini açabilecek çilingir pasları ve mesafe tanımaksızın attığı harika şutlardan bulduğu gollerle bir dünya yıldızına dönüşen Gerrard'ı da 2. önliberoluğa hapsetmişti Hodgson.

SU TABANCALARI
Neyse ki ölü toplara sonsuz hayat verebilen Gerrard, Lescott'a öyle bir asist yaptı ki Lescott 2004'te Lampard'ın attığı golün ikizi gibi bir benzeriyle İngilizleri öne geçirdi. Ancak İngiltere öne geçer geçmez kendi kalesinin 10 metre önüne kadar geri çekildi. Adeta kale önüne çift katlı Londra otobüsü park etmeye çalıştı. Evet, Chelsea benzer şekilde Barcelona ve Bayern'i geçerek Şampiyonlar Ligi'ni kazanan ilk Londra takımı oldu ama ileri uçta Drogba'sı vardı. İngiltere'de ise Rooney'nin cezalı oluşu ve Walcott'un yedek kulübesine mahkum olması sonucu kontratak silahları en fazla 'su tabancası tehlikesi' arz etti.
Özellikle ilk yarının son 15 dakikasında sahada 'kendini aslan zanneden kediler' oynuyormuş gibiydi. Duran toptan bile gol girişiminde bulunma imkanı yoktu çünkü ilk yarıda İngiltere tek bir korner dahi kazanamadı. Hodgson bu tutuculuğa devam edecekse bir de 'Üç Kedi'li forma yaptırsınlar, yeridir! Hodgson'un son 4 yılda Fulham, Liverpool ve WBA'de 1-0 öne geçip defansif tutuculuğuyla kaybettiği maçları bir araya getirsek Londra'dan Kharkiv'e yol olur!
Fransa beraberliği bulduktan sonra Euro 2004'teki gibi maçı 1-0'dan 2-1'e getirecek pozisyonlar da buldu. Ancak o geceki 'Zidane tılsımı'ndan yoksundu. Blanc'ın toparladığı Fransa, Zidane sonrası 7. büyük turnuva maçını da kazanamadı. Fransa'da yetenek çok ama lider yok.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...