• $7,4021
  • €9,0182
  • 441.016
  • 1537.05
12 Ağustos 2011 Cuma

Arda meselesi?

Çünkü Galatasaraylı'nın uzun süre en büyük umudu, çoğu zaman en büyük 'Futbol neşesi kaynağı' olan Arda, değil A.Madrid'e, Barcelona'ya gitse bile bu ayrılık sarı-kırmızı futbol yüreğinde sızıdır.
Nasıl hayatta sevdiğimiz kadın bizi bırakıp Brad Pitt'e gidince 'Olsun ya çok yakışıklı adam' demiyorsak, yaşadığımız hayatın metaforu olan futbolda da 'Çok sevdiğimiz' bizi bırakınca, geriye kalan duyguyu bir tek bırakılan kişi anlar. Kimi kızar bir daha adını bile duymak istemez ki en doğal hakkıdır. Kimi 'Yolun açık olsun o zaman' der ki, o da kendince haklıdır.
Şunu da hatırlatalım: Prekazi, Hagi hatta Metin Oktay'ın bile bir süre sonra yeri en azından saha içinde dolduysa, Arda'nın da yeri dolar bir şekilde. Ancak asıl mesele Arda'nın yokluğunda yaşanacak tartışmalar değil, Arda'nın varlığında yaşanan, transferinde kilit rol oynayan tartışmalar.
Kırmızı-beyaz Türk futbolu gözleriyle bakarsak, Arda en yüksek bedelle yurt dışına transfer olan Türk futbol sanatçısıdır. Yine de Arda'nın derdi ne para be bonservis rekoru aslında. Mesele para olsa anası babası kadar sevdiği Galatasaray'ın teklif ettiği paranın vergiler düşünce üçte ikisi bile etmeyen bir bedel karşılığı La Liga'yı seçmezdi.
ÇAKMA KASIKBİLİMCİLER!
Mesele bambaşka. En azından İspanya'da en çok izlenen anti-futbol programında Arda'nın sevdiklerine hakaret edecek 'Çakma kasıkbilimciler' yok! Artık Arda, dini-imanı-ideolojisi 'Salt reyting'den ibaret 'Belaltıspor'la değil, dünyanın en güzel futbolunu oynayan Barcelona, R.Madridler'in birbirinden klas sanatçılarına karşı 'Futbol' oynayacak. Yani Arda çok sevdiği Galatasaray'dan değil, başka bir şeyden kaçtı aslında. Necip oynatılınca Beşiktaş'a 'Kreşe döndü' diye hakaret eden, renklerin ötesinde ölümsüz futbol sanatçısı Alex'i tartışan ama Edirne'yi geçince herhangi bir spor programında masa olarak bile iş bulamayacak insan taklitlerinden kaçtı! 'Meyve veren ağaç taşlanır' sözünün ÖSYM'de anlam bozukluğu olarak sayıldığı bir futbol kültürüne kaçtı!
Arda başarılı olduğu ölçüde Türk futbolu kazanır; başarısız olursa Türkiye'deki futbol düşmanları kazandıklarını zannederler. Yalnız La Liga maçlarını o 'Kaynakçı gözlüğü'yle izlerlerse bir şey anlamazlar yine, onu da söyleyeyim!

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Uludağ'a yerleşen çiftin kentten uzak sıra dışı hayatı

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi