• $15,9408
  • €16,8638
  • 944.599
  • 2379.01
2 Nisan 2012 Pazartesi

Altınsay göreve!

Takımınız 90 dakikada 4 maçı kazanmaya yetecek kadar gol pozisyonu buluyor. Aynı takımınız rakibine 4 maçı kaybedecek kadar gol pozisyonu da veriyor! Günü kurtaramasa da en azından geleceğin daha fazla ipotek ettirilmesine engel olacak umut veren yeteneklerden Burak Kaplan oyundan alınıyor. Yerine kiralık geldiği Schalke bonservisini bedava verse bile Avrupa'nın ciddi hiçbir takımının yüzüne dahi bakmayacağı Edu oyuna sokuluyor. Sahanın en çok mücadele eden iki ismi Necip ve Veli akıl almaz goller kaçırarak tüm iyiniyetli emeklerini heba ediyorlar... Fernandes'in futbol sanatı bile teknik direktör hatalarından kaynaklanan kolektif akort bozukluğu nedeniyle skora yansımıyor.
O zaman hiç kimse 'Beşiktaşlılar da çok asabi canım' diye ahkam kesmesin! Bu sezon Tibet'ten Dalai Lama gelse, Beşiktaş taraftarı olarak maçları izleseydi ne olurdu sizce? O sabır taşı Dalai Lama bile çok sevdiğim kardeşim Hayko Cepkin'in ruh haliyle Tibet'e geri dönerdi!

İNÖNÜ'YÜ KİMSE YIKAMAZ!
Tabii Beşiktaşseverin bir asabiyet kaynağı da İnönü Mabedi hakkındaki spekülasyonlar. İnsana çekirdeği kabuğuyla yedirecek kadar asap bozan bu maça rağmen gündüz gözüyle İnönü daha bir güzel! Küçük rant hesapları uğruna bu güzelliğe bakarkör kalanlara ne desek boş! Eğer mesele cidden tarih ve estetik ise olay şudur: Bu bir stattan daha ötesi olan mabet, Kabataş kıyısında tarihle eş anlamlı olan Dolmabahçe'nin en güzel, en vefalı komşusudur. Dünyanın en iyi gazetesi Guardian'ın 'Dünyanın En Güzel 5 Stadı'ndan birisi arasında gösterdiği İnönü Mabedi nam-ı diğer Şeref Bey'den rahatsız olanlar, alimallah FIFA başkanlığına gelseler Maracana, Camp Nou ve Bernabeu'yu bile yıkmaya kalkarlar Allah korusun!
Kısacası bu stat, Beşiktaş'ın son 8 yılındaki Fetret Devri'ne rağmen yıkılmadıysa, kimse boşuna uğraşmasın! Stattan önce takımın yenilenmeye ihtiyacı var. Bunun için de İbrahim Altınsay'ın göreve gelmesi bir ihtiyaçtan da öte, bir zaruret. Kendimden çok sevdiğim İbrahim Altınsay bu dönemde mutlaka elini taşın altına sokmalı. Yoksa bu gidişle biz kafalarımızı taşın altına sokacağız!

<p>Ali Nuri Türkoğlu, AKŞAM TV'de Bir Dizi Sohbet programının canlı yayınına konuk oldu. Payitaht Ab

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları

Arşivden çıkan tarihi Türkiye fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz