• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
6 Aralık 2012 Perşembe

Altın topuk

Gruptaki ilk maçtan önce AlexFerguson 'Melo, Galatasaray'ın Roy Keane'i kudretinde' demişti. Ancak Melo ilk yarıda yenen golde 'önliberoların Hayrettin Demirbaş'ı' tatsızlığında felaket bir hata yaptı. O anda da RoyKeane gibi hırs küpüydü ama işte Şampiyonlar Ligi seviyesinde kontrolsüz hırs, hırs değil maalesef!
İlk yarının tüm faturasını sadece Melo'ya çıkarmak doğru olmaz tabii. Galatasaray'da ilk 45'te kim iyiydi ki? Biraz Muslera ve canını dişine takanSemih hariç koca bir kolektif hayal kırıklığı ile geçti ilk yarı.
Galatasaray'ın ilk gol girişiminde Eboue sağdan sıfıra indi, orta yaptı. 4-4-2 ile maça başlayan temsilcimizde ne 2 santrforumuz ne de 4-4-2 hücum mantığında sağdan gelen ortada 3. santrfor gibi içeri kat etmesi gereken sol açık Emre, Eboue'nin ortasında topla buluşamadı, hatta topa yaklaşamadı bile.
İLK YARI BOŞ GEÇTİ
Galatasaray'ın ilk yarıda ofansif açıdan etkisiz kalmasının bir sebebi de Hamit'in çalım hastalığının nüksetmesiydi. Halbuki Braga, sürekli ayağa tek pas ve basit olduğu ölçüde etkili 1'e 2'lerle tehlikeler yarattı.
Bu Galatasaray aleyhine orta saha kimyasında Selçuk değil çift yönlü oyuna ağırlığını koyabilme şansı bulmak, önlibero işlevini bile yapamadı. Diğerlerinin hatalarını telafi etmek adına mecburen 'önstoperleşen' Selçuk'tan yoksun Galatasaray takım hücumu ilk yarıyı adeta boş geçti.
SOCRATES SELÇUK
Ancak Fatih Terim devre arasında 'Cesaret etmek kazanmanın yarısıdır' futbol şiarıyla öyle iki değişiklik yaptı ki! Amrabat, Galatasaray formasıyla en iyi ortasını yaparken Burak, 'neo-Hakan Şükür' kudretinde bir kafayla skoru eşitledi. Turu getiren Aydın'ın golünden önce Selçuk'un bir anda kramponla dehasını konuşturduğu an maçın kaderini değiştirdi.
En son Şampiyonlar Ligi'nin adı Şampiyon Kulüpler Kupası'yken Cezayirli Madjer topuğunu takımı lehine bu kadar dahiyane bir şekilde kullanmıştı.
Selçuk'un altın topuğu ise Madjer ile topuk vuruşlarının ölümsüz kralı Brezilyalı Socrates'in arasında bir yerlerde güzel ötesi bir futbol harikası! Gizli kahraman ise her maç daha da fazla Bülent Korkmaz'laşan Semih'ten başkası değil!


<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak