• $17,947
  • €18,4092
  • 1035.65
  • 2864.25
25 Haziran 2014 Çarşamba

Altın kafa, ısıran forvet, mutlu komşu!

Dünün sonucu en çok merak edilen maçında üst düzey ofansif futbol dışında her şey vardı. İtalya’ya gruptan çıkması için beraberlik yeterken, Uruguay’a stoperiGodin’in kafa vuruşuyla gelen tek gol yetti. La Liga’nın son haftasında Barcelona’ya attığı kafa golüyle 18 yıl sonra Atletico Madrid’i şampiyonluğa taşıyan “altın kafa”Godin, artık “golcü stoperler” sohbeti açıldığında Passarella, Koeman, Ramos, Hierro, Mihaijloviç, Van Buyten ve Luciano’yla beraber akla gelen ilk isimlerden olacak.

Ancak artık “ısıran forvet” denilince akla sadece LuisSuarez gelecek. Futbola ne kadar yetenekli ise centilmenlik-sportmenlik dallarında o kadar yeteneksiz ve kazma olanUruguaylı’nın acil tedaviye ihtiyacı var. Bir değil, iki değil, üç… Dün gece Chiellini, Suarez’in son 5 yılda saha içinde ısırdığı 3. rakibi oldu. FIFA “Ama yıldızlar turnuvanın reytingini arttırır” tuzağına düşmeden Suarez’e en az 5 maç ceza vermeli.

BÜYÜK PRANDELLİ, KÜÇÜK HODGSON

Peki, Marchisio’nun kırmızı kart görmesine sebep olan hareketi misal bir Brezilyalı oyuncu yapsaydı yine oyundan atılır mıydı? Bu sorunun cevabı önemli ancak Prandelli’nin hiçbir bahane ileri sürmeyip üstelik de daha yeni garanti para karşılığı 2 yıl sözleşme uzatmış olmasına rağmen istifa etmesi büyük hoca olduğu kadar büyük insan olduğunun da en önemli kanıtı. 0 galibiyetle dönen İngiltere’nin hocası RoyHodgson’ın “Son maçta puan alıp taraftarımızı mutlu ettik” demesi ise kendini tavuskuşu zanneden devekuşunun dramı!

SADECE KOMŞU BAŞARABİLİR!

Yunanistan sadece kendisinin başarabileceği bir şeyi yaptı ve 3 maçta 2 gol atarak gruptan çıktı.Bizden farklı olarak son 3 Avrupa Şampiyonası ve son 2 Dünya Kupası’na da katılmayı başaran komşumuz, dilerim “takım olma” konusu üzerine tekrar düşünmemizi sağlar.

Gruptan çıkmayı 2. maçta garantileyen Kolombiya yedek ağırlıklı ilk 11’iyle kadro derinliği gücünü gösterdi. Pekerman planladığı gibi sonlarda Mondragon’u oyuna alıp Milla’nın rekorunu kırmasını sağladı.Hem deFalcao kadroda olmasa da Jackson Martinez ve Ramos gibi çok iyi alternatif santrforları olduğunu hatırlattı. Japonya’da Jackson’ın yarısı kalitede bir santrfor olsaydı kaderleri farklı olabilirdi. Fakat öncelikle Zaccheroni gibi son kullanma tarihi geçmiş tüccar yerine yeni bir Zico bulmaları da elzem.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...