• $17,9698
  • €18,3246
  • 1031.21
  • 2795.06
18 Haziran 2014 Çarşamba

Ajaccio düşer Ochoa düşmez!

Bu sezon Ajaccio, küme düştü ama kalecisi Ochoa’nın peşinde Marsilya ve Liverpool olmak üzere bir sürü kulüp var. Bunun sebebi özellikle zorluk derecesi yüksek maçlarda gösterdiği harika performanslar. Mesela Ajaccio küme düştü ama ligde kendisinden 66 puan fazla alan İbrahimoviç’li PSG ile Paris’te berabere kalmıştı. O maçta kalesine 37 şut gelmesine rağmen sadece 1 gol yiyen Ochoa dün gece de Meksika kalesinde devleşti.

Meksika ilk 45’te rakip kaleye tek isabetli şut atamamış olsa da Brezilya’nın ilk yarıda Meksika kalesini bulan şutları Ochoa’nın mahir eldivenlerinde eridi. İşin aslı Brezilya’nın ilk 45 dakikada sadece 4 isabetli şut atması Sambacılar’ın beklenen performansının altında kaldığının da en büyük göstergesi.

Hulk’un sakatlanmasından sonra sağ önde Ramires’i tercih eden Scolari’nin en büyük handikabı geçen yaz Konfederasyonlar Kupası’nda 5 golle döktüren Fred’in sonrasında lig sezonunun 5 ayını sakat geçirmesi. Fred, sakatlığının da etkisiyle geçen yaza göre en az 5 yaş yaşlanmışçasına oynuyor. Yerine oyuna soktuğu Jo her ne kadar İngiltere-Türkiye kâbusundan sonra toparlanmış olsa da bir Romario, Ronaldo hatta Bebeto klasının çok uzağında…

Bireysel performansların beklentilerin altında kalmasının yanı sıra kolektif açıdan Brezilya’nın zorlanmasına sebep olan en önemli etken ev sahibi olmanın büyük baskısı. Nasıl baba eve gelince kendini iyi hisseder ama evdeki hanımı, çocuğu mutlu etme kaygısı onu rahat ettirmez, Brezilya da o hesap! Ev sahipliğinin mali yükü nedeniyle hâlihazırdaki protestoları da hesaba katarsak, Brezilya için şampiyonluk dışında her netice büyük başarısızlık olarak addedilecek. Bunun baskısı özellikle ilk yarı boyunca birçok oyuncunun ayağına adeta pranga vurdu!

Devre arasındaki 15 dakikada Scolari’nin bu baskıyı ortadan kaldırması kolay değildi ancak en azından ilk yarıda kayıpları oynayan Ramires yerine Bernard ile başlayarak hatalarından birisini düzeltti. Ancak nasıl iyi bir golcü ketçap misali akmaya başladıktan sonra durmadan akarsa iyi bir kaleci de gol kurtardıkça daha da güvenli ve iyi oynar. Ochoa dün gece bunu bir kez daha kanıtlarken 2014 Dünya Kupası’nın şu ana kadarki en iyi kaleci performansını sergiledi. Sezon bittiğinde Marsilya’ya gelmek için haber yollayan kalecinin telefonu, maç sabahınkine göre en az 10 kat fazla çalacaktır. Bonservisi elinde, en yüksek maaşı veren alır!

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor