• $15,885
  • €16,8456
  • 940.033
  • 2393.61
21 Kasım 2011 Pazartesi

65. dakika..!

Topladığımız 100 milyon liraya rağmen 3 depremzede insanımız Van'da donup ölüyorsa, bu maçın skoru sadece istatistiktir! 65. dakika isyanı ise 'insani estetik'tir. Bu renkler ötesi 'insani şampiyonluk' anına katılım hakkını rakip taraftardan esirgeyen zihniyet(sizlik) ise tüm yasaklarla beraber yasaklanmalıdır.
Bazen futbol aşığına bir 65. dakika ve bir Ernst yeter de artar. Ne de olsa bir takım her sezon şampiyon olmasa da olur, sonuçta her yıl şampiyon olmamak dünyanı sonu değil! Futbolumuz her maçta 65. dakikadaki insani şampiyonluğu yaşatacaksa, saha içinde şampiyon olmasak da olur. Gerisini Son 7 yılda bir kez şampiyon olunmasına rağmen kendisini başarılı zannedip parasıyla şov yaptığını zannedenler düşünsün!
Futbolun sadece futbol olduğu, futbolun sadece endüstriyel bir sektör olduğu hatta 'şov biznıs' olduğu yanılgısına düşenler, 65. dakikadaki güneşe daha fazla gölge etmesinler yeter! 'Sadece futboldan anladığını iddia edenler' aslında hayata dair hiçbir şeyden anlamayan, yani yaşar gibi yapıp her gün ölen 'fast-food' ruh taklitleridir.  O yüzden futboldan da pek anlamazlar zaten. Yine de parasından başka özellikleri olmasalar da bu güzel oyunu gasp eder, çimlere gölge ederler. 25 sene önce (bakınız Kemal Sunal ustanın ödüllü 'Garip' filmi) aynı yerde yan yana maç izlenen ülkede 'deplasman yasağı' 25 seneden de fazla geriye gitmekten farksız!
HAK GASPEDENLER!..
Necip ve Sabri kardeşlerime çok geçmiş olsun, oyuna girip hemen sakatlanma acısını Allah hiçbir futbol emekçisine yaşatmasın! Carvalhal yine taktik-teknik hatalar yaptı ama böyle bir gece de bu kadar iyiniyetli bir adamı eleştirmek de hiç içimden gelmiyor, kimse kusura bakmasın. Çünkü 65. dakikanın insani açıdan taktik zaferi, teknik güzelliğinden sonra her şey daha da fazla gelip geçici! Sadece bazıları şunu anlasın yeter: Bu güzel oyunun asıl sahibi takımların taraftarlarıdır. Geriye kalan herkes gelip geçicidir. İnşallah oyunun asıl sahiplerinin beraber maç izleme hakkını gasp edenler, futbolda herkesten daha da geçici olurlar ve bir daha asla gelmezler!

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister