• $8,5216
  • €10,1111
  • 494.236
  • 1431.78
11 Kasım 2013 Pazartesi

6.3 milyonluk adam 600 binlik oynamazsa

Kadıköy’de klasik bir Fenerbahçe - Galatasaray derbisi başlangıcı: İlk 15 dakika Fenerbahçe’nin topa sahip olma oranı % 70. Pas isabet oranı % 84 ama bu ilk 15’te rakip kaleye tek isabetli şut Galatasaray’dan geldi.

Galatasaray, 4-1-4-1 düzeninde başladı. Ceyhun Gülselam, Mancini’nin Manchester City’de Nigel de Jong’u kullandığı önstoper rolündeydi. Ancak defansif açıdan benzer seviyede bir etkinlik gösteremedi. İlk 1 saat merkez orta sahalar arasında topla en çok Emre Belözoğlu buluştu ve Selçuk İnan’a karşı pas ve tempo dikte etme konularında üstünlük kurdu.
Misal bu bölümde Drogba 3 kez Fenerbahçe kalesini yokladı. Ancak bu 3 şuttan 2’si en az 30 metre uzaktandı.
Tabii bu bölümde Fenerbahçe lehine asıl farkı yaratan Chedjou oldu. Kamerunlu oyuncu, penaltıya sebep olan müdahale hatasını Lille’de tek maçta dahi yapmış olsa Rudi Garcia hoca onu antrenmanlarda bile stoperde kolay kolay oynatmazdı! Lille’den 6.3 milyon Euro’ya gelen Chedjou Galatasaray’da en kritik maçta neden 600 bin euroluk stoper performansı bile gösteremez? Galatasaray yönetiminin bunu uzun uzun düşünmesi lazım!
Keza sezon başında doğal mevkisi sol bek olan iyi bir oyuncuyu neden transfer etmediğini de!
Mancini, 63’te Ceyhun’dan Nigel de Jong’u yaratamayacağını geç de olsa anlayınca Engin Baytar’ı alıp format değişikliğine gitti. Ersun Yanal ise formatı değiştirmeden sakatlanan ve yorulanları değiştirip 2. golü buldu. Webo-Sow-Emenike değişerek ve sürekli birbirine yaklaşarak oynarken Drogba uzun süre hem santrfor hem sağ açık hem de sol açık olarak oynamaya çalıştı. Sol açıkta oynatılınca Burak’ın da Galatasaray’ın da verimi düşüyor. Kuyt’un sakatlanıp çıkmasına, arkasındaki Gökhan Gönül’ün de % 100 fit olmamasına rağmen Galatasaray rakibin sağı kendi solundan hiç etkili olamadı. Galatasaray hem kanatlar hem de ortadan 3 ayrı takımmış gibi kopuk kopuk oynayınca göreceli olarak daha kompakt ve kolektif oynayan Fenerbahçe çok önemli bir galibiyet aldı.

<p class='MsoNormal'>Komşusunun telefonuna ulaşamadıklarını belirten ünlü  komedyen Gökbakar evdeki

Şahan Gökbakar komşusunun evinin yandığını duyurdu

Iğdır'da yıkılan cezaevinin yerine yapılan sosyal yaşam alanı ilgi görüyor

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Uludağ'da yangın ihtimaline karşı helikopterli denetimler artırıldı