• $9,5286
  • €11,0935
  • 546.983
  • 1455.42
27 Ekim 2015 Salı

5 attı 5 kaçırdı

Yeni stat hayırlı olsun. Tribünler, mimari ve elektrik enerjisi üretilecek olması çok güzel. Zemin ise tam oturmamış, bazı kısımları Wembley ama bazı yerleri (ilk yarı Beşiktaş, ikinci yarı Antalyaspor ceza alanı içi ve etrafı) köstebek yuvası... Dilerim zamanla zemin sorunu halledilir. Çünkü sezonun kalanında burada oynayayacak olan başta Eto’o gibi bir dünya markası olmak üzere tüm takım arkadaşları ve rakipleri bu stada daha çok yakışacak bir zeminde oynamayı hak ediyor.
Yeni stat tarihinde ilk golü Necip’in atmasını bekleyen kişi sayısı azdı. Fakat gol pozisyonunu da bizzat yaratan oyuncuydu. Önce içeri doğru bakarak doldurdu sonra seken topu takip edip kalecinin durduğu yeri de hesaba katarak çok akıllıca bir vuruş yaptı. Biliç’in 2 yıllık ısrarına Şenol Güneş’in dönüştürücü etkisi de eklenince Beşiktaş kariyerindeki en iyi Necip’i izledik. 35. dakikada Necip 36’da 36 isabetli pas verip Atibalaşmıştı. İsabet oranı bir yana Necip’in dakika başına neredeyse bir pas yapması artık daha çok inisiyatif alarak daha özgüvenli ve verimli oynadığının en büyük kanıtı.
Skoru 1-1’e getiren Eto’o attığı golle gelişine sert vuruşla nasıl jeneriklik gol atılır dersi verdi. Maçın kalanı ise Şenol Güneş yapımı kolektif hızlı hücum dersiyle devam etti. Maç 1-0’ken Olcay’ın kaçırdığı karşı karşıya, ilk yarı sonlarında kaçan 4’i 1 pozisyon derken Beşiktaş 90 dakika gol aradı. 5 tane atarken en az 5 tane de kaçırdı. 90 artıda Beşiktaş 5-1 öndeyken halen gol kaçırıyordu!

İlk yarıda Oğuzhan başrol, Quaresma ile Necip en iyi yardımcı erkek oyuncu rolündeydi. 2. yarıda ise oyuna giren çıkanıyla herkes hem başrol, hem de en iyi yardımcı rollerini kolektif şekilde başarıyla oynadılar. Gomez sadece attığı gollerde en doğru anda en doğru yerde değildi. Süper Mario goller dışında da hem set oyununda sırtı dönük hem de hızlı hücumlarda yüzü kaleye dönükken optimum verimle oynadı. Bu kadar basit ama bu kadar etkili oynamak futbolda çok büyük maharet. Bazen futbolda basit olanı yapmak zor olanı yapmaktan daha da zor! Mesela Beck’in asisti. Ön tarafa gelip atağa katılınca topla jonglörlük ve spektaküler hareketler yapmıyor diye ezbere “hücumu yetersiz” eleştirisi yapılan Beck, Sporting maçından sonra dün gece de ofansif açıdan hiç de fena olmadığını bir kez daha gösterdi. Klasik yeni dönem (2008-2015 model) Alman milli forması giymiş oyuncular gibi topu kontrol etti hızlıca çevreyi taradı ve bakıp görerek yerden verilebilecek en rasyonel pası vererek asistini yaptı. Vatandaşı Gomez’in de maç 1-0’ken Olcay’ın kaçırdığı karşı karşıya pozisyondanu oluşturan anahtar pası harikaydı.

Beşiktaş’ta herkes çok iyiydi. Aslında skor 3-1 olana kadar sahadaki her oyuncu iyiydi. 3-1’den sonra ise maç koptu. Maçın başından itibaren sahanın en kopuk ismi ise İlker Meral’di. Yanlış oyuncuya sarı kart göstermesi, avantaj kaybolunca faulu vermemesi falan derken yine hatalar yaptı.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu