• $8,4249
  • €10,196
  • 491.992
  • 1441.33
29 Aralık 2013 Pazar

38 numara Wesley “Mancini”

Sneijder Türk vatandaşlığına geçse, 38 numaralı formayı alır mı, alır! Hollandalı aynı statta aynı kaleye toplamda 3. golünü atarak başladı maça. Şaka bir yana bu istatistik bile Kayseri’de 2 ayrı takımın varlığını sorgulamak için yeterli. Bir şehirde iki ayrı takım olur mu, icabında 3-4 tane bile olur (Celtic-Rangers, Milan-Inter, Arsenal-Tottenham-Chelsea-Fulham ve diğer onlarca Londra takımı) ama 2 takım arasında ya taraftar ya da sosyolojik bazda bir farklılık olması gerek. Hâlbuki bu sezon Erciyes ile Kayserispor arasında yine çok az fark var. İkisi de çok kötü performans sergiliyor ve her hafta iç sahada bir diğerinin maçına gelen Kayserili futbolsever üzülüyor.
Kısacası, Erciyes’in maçtan önce Galatasaray’ı zorlaması zaten zordu. Ancak maç başlar başlamaz zorlama ihtimali kalmadı. Galatasaray ile yıllar sonra ilk eksiksiz hazırlık kampını yapmış, bir öncekinde Hollanda’yı % 51 katkı farkıyla finale taşıyan Sneijder 2014 Dünya Kupası hazırlıklarına da başlamış durumda. Sadece ilk goldeki topu istop etmekteki ustalığı, sonrasında plaseyi elmasa dokunan sarraf ustalığıyla yapmasından ibaret değildi Sneijder. Kullandığı her korner ciddi gol tehlikesi oldu. 31’de Burak’la yaptığı verkaç, 32’de arka direğe Drogba’ya kestiği top ve top ayağına geldiğinde ligimiz standardında yarattığı büyük kalite farkı.
Mancini görevi devraldıktan sonra oynanan maçlarda 6. golünü atarken bir asiste daha imza attı Hollandalı. Son 2 aydır Sneijder takıma, takım da Sneijder’a uyum sağladı. Mesela Selçuk İnan bu kez mevkisel açıdan Hollandalıyla çakışmadı, aksine yeni rolünü başarıyla oynadı. İlk yarı bittiğinde Galatasaray’ın en çok mesafe kat eden ismi Selçuk İnan’dı.
Bu kez ofansif bitiricilik açısından Selçuk’un merkezdeki partneri Melo öne çıktı. Muslera’nın asistinde Melo’nun attığı gol ofsayt koksa da ilk golde Sneijder’a yaptığı orta-asist tartışmasız harikaydı. Topun şiddetini, yönünü, falsosunu ince ayar kuyumcu edasıyla ayarlaması bir yana, topu Sneijder’ın en iyi şekilde değerlendireceği şekilde ortayı yapması diğer yana.
Bir de asiste imza atan Muslera, 2. yarıda 5 dakikada 2 kritik kurtarış yaptı ama Galatasaray savunmasını uykusundan uyandıramadı. 53’te skor 3-1’e gelince ise Galatasaray takım hücumu yeniden uyandı. 62’de ilk tam saha hücum preste ikinci 45’teki ilk çok net pozisyonunu buldu. Drogba kendi standardına göre durgundu. Bruma ise olabildiğine canlı ama bazı anlarda çok heyecanlıydı. Heyecanını kontrol edip Sneijder basitliğine oynadığı ölçüde daha etkili olacaktır.

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor