• $8,4822
  • €10,0623
  • 493.747
  • 1413.8
28 Ağustos 2013 Çarşamba

34 gün önce kaybedilen tur

Ersun Yanal maçtan önce “Turu geçebiliriz” deyince akıllara hemen son yıllarda Arsenal’in 4 ya da daha farklı yenildiği maçlar geldi. Manchester United, Milan, Chelsea ve Tottenham o Arsenal aleyhine farklı biten maçlarda 1. dakikadan itibaren pres yapmış, Topçular’ın en büyük silahı topa sahip olma özelliğini nötralize etmişti. Ancak dün Fenerbahçe maçın başında topu rakibine verdi, ilk 5 dakika sonunda Arsenal % 72’lik topa sahip olma oranını yakaladı. 
İlerleyen dakikalarda ise Fenerbahçe zaman zaman Kuyt önderliğinde etkili pres yaptı, kaptığı toplarla tehlikeler de yarattı. İlk 45’teki Fenerbahçe, Ersun Yanal yönetiminde en az kötü oynayan Fenerbahçe oldu. Ancak Arsenal kalecisi Szczesny, Fenerbahçe’nin ilk yarıda attığı 7 şutta kalesinde devleşince temsilcimiz ihtiyacı olan erken golü bulamadı. Aksine Egemen’in bir anlık ofsayt kademesi hatasında kalesinde golü gördü. Gollerinin çoğunluğunu savunma arkasına atılan toplardan bulan Arsenal’e karşı geri 4’lünüz ofsayt kademesi hatası yapınca maalesef golü yiyorsunuz! 

SEZON PLANLAMASINDA GEÇ KALINDI 

Arsenal formasıyla 107 maçta 15 gol atan Ramsey bunların 4’ünü Fenerbahçe’ye attı. Ramsey’in temsilcimize(4 yıl 10 ay önce) ilk golünü attığı zamandan beri Fenerbahçe’ye çok oyuncu ve teknik adam gitti geldi ama maalesef bir şey değişmedi: Fenerbahçe sezon planlamasını bir kez daha geç yaparken Ersun Yanal İstanbul’da sahaya sürdüğü ilk 11’den 6 farklı oyuncuyla maça başladı. Fenerbahçe 34 gün önce PSV ile oynanan hazırlık maçında dün geceki fizik, mental ve taktik kalite seviyesinde olmalıydı ki sezonun en önemli maçı olan Şampiyonlar Ligi Play-Off’una gerçekten hazır olsun. 
Dün gece turu geçmek zor olsa da en azından alınabilecek bir galibiyet, sezonun geri kalanı için takımı toparlayacak özgüven bağlamında büyük kazanç olabilirdi. Ama Fenerbahçe’nin kısa sürede istenen seviyeye gelmesine engel olan önemli eksikleri var. Her şeyden önce Fenerbahçe’nin orta sahasında ofansif liderlik yapacak bir oyuncuya ihtiyaç var. Bu oyuncu Cristian’dansa Alper ya da sonradan oyuna dâhil edilecek kontenjandan Salih olabilir. En azından kötü oynasalar da Cristian gibi takım umurunda değilmiş gibi yürüyerek çıkıp taraftarı daha da fazla sinir etmezler!

<p class='MsoNormal'>Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarına  müdahaleler devam

Müge Anlı'dan evleri yanan köy halkına ziyaret

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor