• $7,4798
  • €8,9543
  • 408.272
  • 1538.04
16 Ocak 2012 Pazartesi

3 puan iyi ama...

Beşiktaş taraftarına maçtan önce 'Edu ve Almeida gol atacak ama Fernandes'in hatasından Beşiktaş gol yiyecek' deseler bu sözü söyleyene 'Ne içiyorsan ondan daha az iç' derlerdi. Ancak futbol böyle bir oyun işte, hatta futbolun belki de en güzel cilvesi Albert Camus'nün de dikkat çektiği gibi 'topların hep beklenmedik yerlerden gelmesi'.
Almeida'nın golünde bu tip ortalarda leblebi gibi gol atması gereken Almeida'dan çok Necip'in asist ve asist öncesindeki futbol güzelliğinin altını çizmek gerekiyor. Necip'in gol öncesi mücadelesi ve pres gücü takdire değer cinsten. Topu kapar kapmaz dünyanın en önemli orta saha oyuncuları gibi savunmanın bittiği anda hücumu düşünerek yaptığı asist ise daha da umut verici. 
Edu, geçen maçtaki vahim hatalarını unutturabilecek önem, zaman ve güzellikte bir gol attı. Ancak Carvalhal maalesef daha önce puan kaybedilen maçlarda yaptığı en önemli hatayı yapmaya devam etti. Beşiktaş'ın sezon başından beri rakip kim olursa olsun öne geçince geriye yaslanması, her şeyden önce Beşiktaş kalitesiyle çelişkili bir strateji. Carvalhal maalesef bu hatayı hep yapıyor. Halbuki Beşiktaş teknik direktörü, yağmurun yağacağını çakan şimşek ve kara bulutlardan anlayıp şemsiye açan adam gibi olmamalı. Carvalhal'dan beklenen yağmurun yağacağı ihtimalini önceden göz önünde bulundurup ona göre önlemini alması. Burada kast ettiğim şu: Beşiktaş özellikle İnönü'de öne geçtiğinde geri çekilmek yerine 'İç sahada en iyi savunma, hücumdur' stratejisiyle oynamalı.
Üstelik de bu maç özelinde ilk yarıda stoperlerden birisi olan Toraman'ın ara pasında diğer stoper Egemen'in kaleciyle karşı karşıya kaldığı bir ofansif zenginlik varken geri çekilmek iki kere anlamsızdı. Necip sakatlanınca yerine onunla aynı mevkinin oyuncusu olan Julio Alves girmeyecekse, Alves'in bonservisinin yarısına neden bu kadar para ödendi, ben de herkes gibi çok merak ediyorum! 'Altyapı için' diyecek olanlar varsa öncelikle U-17'de 4 gol birden atan Fevzi Can Bozkuş'lara daha fazla yatırım yapılsa daha iyi olmaz mı? Pektemek örneğinde olduğu gibi golcü yaşken eğiliyor, orta saha dersen Alves'ten önce Muhammed'e yatırım yapılsa belki de öne geçince bu kadar geri çekilmeye gerek bile kalmaz, kim bilir?

<p>Süper Lig'in 28. haftasında Ankaragücü sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Bu zorlu karşılaşmada

Galatasaray-Ankaragücü Maç Yorumu

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi