• $9,3203
  • €10,8593
  • 531.999
  • 1429.85
6 Aralık 2010 Pazartesi

2011'i beklerken...

2010, Beşiktaş için çok manidar bir yıldı. Ertuğrul Sağlam, lig tarihinin 5. şampiyonunu yaratırken, Del Bosque de İspanya'yı tarihinde ilk kez Dünya Kupası şampiyonluğuna taşıdı.

Beşiktaş'ın teknik direktör tercihleri hep doğruydu. Yanlış olan 'skor basını'na aldanıp onlara sabır göstermeyen, gerekli çalışma ortamını sağlamayan zihniyetti.
Schuster'e belki de Del Bosque ve Ertuğrul Sağlam'a yapılanların 100 katı yapılmaya çalışıldı ancak Beşiktaş'ı yönetenler bu kez aynı hatayı tekrarlamadılar, ders vermek yerine 2010 model futbol dersini olumlu bir şekilde aldılar. Schuster'in 'arkasında' değil 'yanında' durdular!
UEFA-Süper Lig arasındaki zorlu maç trafiğinde, Q7 gibi bir yıldızın ve Bobo, Ekrem, Sivok gibi önemli oyuncuların yokluğunda, bu zorlu dönemeç Beşiktaş'ın iki teknik direktörü sayesinde atlatıldı.


HATADAN DÖNÜNCE
Saha kenarında Schuster, Beşiktaş'a beklenmedik puanlar kaybettiren hatalarından vazgeçti ve 'saha içindeki teknik direktör' Guti'ye daha da fazla inisiyatif tanıyarak taktik opsiyonlarını genişletti.
Aurelio'nun ön stoperliği bırakıp zanaat abidesi Ernst'e ayak uydurması Guti'yi fazlasıyla rahatlattı.
Zapo'nun yerine Ersan'ın takıma monte edilmesi, Cenk'in kaleye sabitlenmesiyle Beşiktaş müzmin savunma arkasına atılan toplar hastalığını iyileştirdi.
İki genç Ersan ve Cenk'in hataları yok mu? Var ama takıma katkıları, hatalarının toplamından çok daha büyük ve etkili.
Devre arasında Q7-Ernst kalite aralığındaki yabancılar, eldeki hedeflenen Beşiktaş kalitesinden uzak isimlerle değiştirildiği ölçüde 2011 çok daha güzel olabilir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Başkan Recep Tayip Erdoğan'a Angola ziyaretinde  eşlik eden eşi

“Geleceği kadınlar belirleyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu