• $7,3996
  • €8,9788
  • 441.947
  • 1541.46
07 Kasım 2011 Pazartesi

2 ileri 4 geri!

Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç alacağını zannedene ne denir? Einstein'ın bu soruya cevabı herkesin malumu! Ama asıl deli ne Beşiktaş'ın futbolcuları ne de teknik direktörü. Asıl deli biz Beşiktaş'a gönül verenleriz çünkü halen bu takımın bizlere rahat maç izlettirmemeye yemin ettiğini farkında değiliz!
Seremonide dahi Ernst'i görmek her zaman siyah-beyaz futbol yüreğini rahatlatır, heyecanlandırır. Hele hele Ernst gol attı mı, kendimiz atmış kadar seviniriz, ekstradan gururlanırız.  Ama maalesef Beşiktaş bu sezon rakip kim olursa olsun öne geçer geçmez anlamsızca geri çekiliyor. Maçın bitimine 20 saniye kalmış gibi geri çekilince de ya Kiev maçının son anlarındaki gibi 20 saniyede 20 yıl yaşlanıyoruz ya da dün geceki gibi 2 ileri 4 geri kabuslar görüyoruz. 
Beşiktaşlı bir rahat maç izleyemiyor, o geri çekilme anları Freddy Krueger korku filmlerine dönüşüyor! Son maçların kahramanları Cenk ve Egemen'in bile futbol akılları tutuluyor!
Carvalhal gerçekten de çok iyi bir insan ve sempatik bir adam. Ancak benim 70 yıllık Beşiktaş delisi evsahibim de çok iyi bir insan ve bir o kadar sempatik bir adamcağız. Lakin maçtan sonra 'Bizimkiler hiç Barcelona ya da Real Madrid'in maçlarını izlemiyorlar mı? Günümüz futbolunda en iyi savunmanın hücum olduğunu hiç mi farkında değiller?' diye soruyor.
CENK Mİ VALDES Mİ?
Maalesef dün gece bu gerçeğin bir kez daha farkına vardık. Cenk, Barça kalecisi Valdes'in onun yaşındaki halinden daha yeteneksiz bir kaleci değil! Ancak o Valdes, bu satırların yazıldığı anda İspanya Ligi'nde 9 maç üst üste 787 dakika hiç gol yememişti. Valdes, belki Cenk'in yaşındayken Cenk'in yarısı kadar yetenekli değildi. Ancak Valdes'in takımı son 3 yılda altyapıdan A takıma 21 oyuncu çıkardı. O 21 oyuncunun hiçbirinin bir kez bile Barcelona öne geçince geri çekildiğini gördünüz mü? O zaman 4 gol yedi diye fatura sadece Cenk'e kesilmesin! Çünkü Barcelona'da kimse 'Bravo Valdes sen süpersin hep kurtarıyorsun' demiyor. Valdes'in önündeki 10 oyuncu asla bir maçta rakibe bu kadar pozisyon vermiyor. Belli bir oyun felsefesi sürdürülebilir başarıyı getiriyor. 'Şov biznıs' kafası ise 2 ileri 4 geri bizi çok fena üzüyor. Bari Muhammed'ler, Atınç'lar 'fon'lanmasın da günü kaybederken geleceği de daha fazla ipotek ettirmeyin!

<p>Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı. Vatandaşlar bunun  takibini nasıl yapabilir? İ<span>ki d

Aşının koruyuculuğu ne zaman başlar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

Haftanın yalanları