• $9,5028
  • €11,0679
  • 549.073
  • 1519.25
1 Nisan 2013 Pazartesi

14 günde 5 maç çelişkisine rağmen

Sow'un sayılmayan golüne kadar Meireles ve Baroni ne pas trafiğini organize edebildiler ne de oyun temposunu dikte edebildiler. Gökhan Gönül ve Hasan Ali olsaydı bu, topu kapar kapmaz direkt hızlı hücuma çıkma stratejisi Fenerbahçe için daha efektif olabilirdi. Ancak Mehmet Topuz'un ofansif katkısı ilk yarıda beklenenden çok uzaktı. Caner-Ziegler kanadı da beklenen ofansif üretkenliği sergileyemedi.

FİZİKTEN ÇAKMAK!

Ta ki Sow'un süper füzesinin gol olduğunu sorumlu yan hakem dışında herkes görene kadar... Açı zor olabilir, Platini beyzadesi yıllık masrafı UEFA'nın yıllık ortalama kârının 100'de 1'i olan gol çizgisi teknolojisini "masraf" olarak görebilir (görmemeli o ayrı!). Ancak bizim yan hakemlerin temel fizik bilgisi maalesef eski ÖSS düzeyinden hallice! Fiziği geç, duracağı yeri bilme konusunda da ikmale kalırlar!

İkinci yarıda Aykut Kocaman, ilk 30 dakikadaki ofansif kısırlık yerine 2. yarıya ilk yarının son 15 dakikasındaki çok daha hareketli ve hızlı alan değiştirmeye dayalı hücum planının vitesi yükselmiş versiyonuyla başlattı. Fenerbahçe hücum pres yapar yapmaz ve ilk kez rakip ceza alanına 2'den fazla oyuncusunu sokar sokmaz golü buldu. 2. gol ise bir Sow klasiğiydi.

Golde Topuz'un ilk 45'in tamamında yapmadığı ofansif koşuyu 2 dakika içinde yapması da belirleyiciydi. Peki, Fenerbahçe neden ilk yarıda da pres yaparak başlamadı, sürekli topun arkasına geçti? Herhalde Aykut Kocaman'ın aklında 14 günde 5 maç yapacak takımı ile ilgili ruhsal kondisyon hesapları var.

<p>Afrika'nın güneybatısı. Yük gemisi Togo'dan  Kamerun'a gidiyordu. Gine Körfezi'nde geçiyordu. Kor

Korsanlar yük gemisine saldırdı

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu