• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
24 Kasım 2012 Cumartesi

10. bile olamaz ha!

Oğuzhan, Alves-Tabata Tubata misali tarihi kazıklardan farklı olarak topu alınca başı kesik tavuk gibi koşturmuyor. Kafası her daim yukarıda, gözlerini 'pas-asist detektörü' gibi kullanıyor. Ozzy'nin 'araştırmacı driplingler'ini gördükçe Beşiktaş'a gönül verenler her gün İbrahim Altınsay'a daha fazla dua ediyor.
Bir haftadır tesislerde Oğuzhan'ın babasının oğlunu güçlendirmesi için her gün yedirdiği pekmezler ve Holosko'nun 'Avatar'vari dönüşümü en çok konuşulan konular. Daha önce 'En zayıf yönüm defansif müdahalelerim' diyen Ozzy'nin 35. dakikada Giunti'yi hatırlatan ustalıktaki kademesinde babası kesin aynı pekmezden 5 kilo daha sipariş etmiştir!
Sahi, Holosko'ya neler oldu? İşin aslı bundan yaklaşık bir ay önce 'Leyla ile Mecnun'da takas esprilerine konu olan duygusal Slovak, Nene transferi son anda yatınca morali bozulan Beşiktaş yönetim kuruluna baskın yapmıştı.
'Nene kadar doğal yeteneklerle dolu olmadığımı biliyorum. Ancak artık 2 katı çalışıp elimden gelenin de fazlasını yapacağım' diyen Holosko'dan bu kadarını belki yönetim kurulu bile beklemiyordu ama Samet Aybaba'ya şapka-bant çıkarmak lazım.
Aybaba'nın bir başka olumlu ısrarı da son 2 maçta 7 tane %100 gol kurtaran McGregor konusunda. Bizim gibi kalecilerin kurtardığı 10 topun yediği 1 hatalı golde hemen unutulduğu bir futbol kültür(süzlüğ)ünde kendi vasat kalecilerini yeni Beşiktaş yönetimine kazıklayamayanlar, McGregor aleyhine bayağı uğraştılar. Ancak dün gece ta McGregor'un memleketi İskoçya'dan 3 İskoç Beşiktaş taraftarı tribüne gelmişti. Siyah-Beyaz İskoç bayrağı orijinalinden daha güzeldi.
FEDA LİDERLİĞİ
FEDA'ya 'romantik futbol' diye burun kıvıran aşırı endüstriyel futbolun paralı askerleri 'Beşiktaş 10. bile olamaz' diye buyurmuşlardı. Bu satırların yazıldığı anda ise Beşiktaş lider!
Olur da vicdan azabından ağlarlarsa, golden sonra açılan İsmail'in formasıyla gözyaşlarını silebilirler.
Futbol neden bu kadar güzel?
Çünkü Filistin, İsrail'i bir tek futbolda yenebiliyor. En azından futbolda ruh, bazen paraya yenilmeyebiliyor.
Hiç heveslenmesinler, has 'halis' eyyamlar bile bazen ruhun paraya kafa tutmasını engelleyemez.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?