• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
23 Aralık 2012 Pazar

Muhalif üniversite

İktidarın muhalif sesleri duyuşunda değişiklik yok. Kendisini eleştirenleri küçümseme, değersiz görme tutumu sürüyor.
Benim de bir üyesi olmaktan onur duyduğum üniversiteme polisin uyguladığı şiddetin üstüne sayın başbakanımız da sözlü şiddet uygulamaktadır.
Gurur duymuş olduğu uydunun yapımında yazıklar olsun dediği öğretim üyelerinin ve onların öğrencilerinin ne kadar katkısı olduğunu göz önüne alıyor mu acaba? Yüzlerce elemanın çalıştığı teknokentteki çalışmaların dünya teknolojisine katkısını öğrenmek ister mi? Kendisini protesto eden öğrencilerin tümünün terörist, tümünün de çantalarında molotof taşıdıklarını söyleyebilir mi? Bu üniversitenin dünya üniversiteleri arasında tuttuğu yerden dolayı gurur duyması gereken başbakanımız nasıl oluyor da bu seçkin üniversitemizi bu kadar aşağılayabiliyor? Bu üniversite bu ülkenin üniversitesi değil mi? Hem ülkemize hem de dünyaya başarılı araştırmacılar yetiştirmiş böyle bir kurumu nasıl olur da bir çırpıda böyle aşağılayabilirsiniz? O üniversitenin başarıları bu ülkenin başarıları ise, siz de bu ülkenin başbakanı iseniz, sadece size muhalif oldular, öğretim üyeleri öğrencilerine sahip çıktı diye 'yazıklar olsun' övgüsü biraz haksızlık olmuyor mu?
'Uzaya ilk defa uydu yolluyorum' diyorsunuz, siz uyduyu yandaşlarınızla birlikte yaptınız ve bu okulun öğrencileri de uydu yapışınızdan gurur duymuyorlar, protesto ediyorlar diye mi kızıyorsunuz? Uydunun yapılışında bu üniversitenin, bu üniversitedeki araştırmaların, yapılan eğitimin hiçbir payı yoktur diye düşünüyorsunuz herhalde. 'Neden uyduyu yolluyoruz' demiyorsunuz da 'yolluyorum' diyorsunuz. Bu ülkenin gurur kaynakları arasında size muhalif olanlar da var. Neden muhaliflerinizden bu ülkeyi canla başla çalışarak başarılara yükseltenleri takdir
etmiyorsunuz?
NİYE MUHALİFLER
 Bu çocukların neden dolayı sizi protesto ettiklerini hiç merak etmiyorsunuz. Sıkıntıları nedir? Sayılarını küçümseseniz de, neden bu çocukların size muhalif olduklarını merak etmiyorsunuz? Yoksa onların hepsi terörist midir? Onların arasında mensubu olmaktan gurur duyduğunuz imam hatipli öğrenciler var mıdır acaba?
Siz muhaliflerinizle, yandaşlarınızla bu ülkenin başbakanısınız. Tutuklanıp, içeri atılan öğrenciler yine terör örgütü üyesi oldukları suçlamasıyla aylarca öğrencilikten mahrum mu kalacak? Bu çocuklar, gurur duyduğunuz uyduları yapabilecek bilgiyi geliştirmeye çalışan bu kurumun öğrencileri değildir yalnız. Bu ülkenin geleceğinin insanlarıdır. Sizin gibi düşünmüyorlar. Bu ülkeyi seviyorlar. Bu ülkenin geleceğine talipler. Barika-yı hakikat müsademeyi efkardan doğar. Onların, onlarla birlikte muhaliflerinizin seslerini duyun ki bu ülkenin semalarında barika-yı hakikat doğsun.
Bu ülkenin tarihinde az rastlanan bir olayı yaşadık. Bir üniversite yönetimi, öğretim üyeleriyle birlikte öğrencilerine sahip çıktı. Bu sahip çıkış, şiddeti destekleme adına değil, şiddete yol açan tavır ve yönetim tarzlarını eleştirmek adına idi.
Yine dikkat ederseniz, üniversitelerden gelen muhalefet ODTÜ olayında sesini yükseltti. O gurur duyduğunuz uydular, muhalif olma cesareti gösterebilen fikri hür vicdanı hür gençlerin başarılı araştırmaları ile meydana geliyor. Muhalif gençlerimizin de kadrini bilelim.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak